Országh zakončil gólové hody Nashvillu

SITA|22. feb 2004 o 10:52

NEW YORK 22. februára (SITA) - Prvú tretinu sobotňajšieho súboja kanadsko-americkej NHL s Atlantou vyhrali hokejisti Philadelphie 3:0. Všetky tri góly padli počas päťminútovej presilovky, počas ktorej ...

NEW YORK 22. februára (SITA) - Prvú tretinu sobotňajšieho súboja kanadsko-americkej NHL s Atlantou vyhrali hokejisti Philadelphie 3:0. Všetky tri góly padli počas päťminútovej presilovky, počas ktorej si trest odpykával Ronald Petrovický. Slovenský útočník bol vylúčený na päť minút a dostal aj trest do konca zápasu za narazenie Mattiasa Timandera na mantinel. Tri góly počas jednej päťminútovej presilovky sa podarilo hráčom Flyers streliť tretíkrát v tímovej histórii. Do streleckej listiny sa zapísal aj Michal Handzuš, pre ktorého to bol už šestnásty gól v sezóne. V kanadskom bodovaní si polepšil aj Branko Radivojevič. Asistoval pri treťom a štvrtom góle domácich. Po nevydarenej prvej časti hry sa podarilo Atlante vyrovnať a tesne pred koncom bol stav ešte 4:4. Šesťdesiatjeden sekúnd pred koncom zápasu však obranca hostí Andy Sutton hodil pri mantinely hokejku pod nohy Simona Gagneho a nasledovalo trestné strieľanie. Na to sa najprv chystal Alexej Žamnov hrajúci prvý zápas v novom drese. Suttonova hokejka však smerovala ku Gagnemu, preto sa na trestné strieľanie musel postaviť on. Puk si počas nájazdu prehodil na pravú stranu a bekhendom strelil víťazný gól súboja.

O víťazstvo New Jersey nad New York Rangers sa postarala trojica Brian Gionta, Patrick Eliáš a Scott Gomez. Spolu dosiahli v kanadskom bodovaní 11 bodov. Gomez zaznamenal dva góly a tri gólové prihrávky a vyrovnal svoj rekord v počte bodov v jednom zápase. Tri asistencie si pripísal už druhýkrát v posledných troch zápasoch. Vo štvrtok vyhrali Rangers nad mestským rivalom Islanders, no už piatykrát v sezóne po úspešnom súboji s týmto súperom v nasledujúcom dueli zvíťaziť nedokázali.

Prvý z troch sobotňajších zápasov, v ktorých sa vo vzájomných dueloch stretlo všetkých šesť kanadských tímov pôsobiacich v NHL, dopadol lepšie pre domácu Ottawu. Vedenia sa ujali hokejisti Calgary, za domácich vyrovnával v 16. minúte v presilovke Bryan Smolinski. Asistenciu si pripísal aj Marián Hossa. Rozhodnutie prišlo v 43. minúte, keď sa presadil domáci Martin Havlát. Ottawa neprehrala v riadnom hracom čase ani jedno z posledných osem stretnutí.

Aj druhé kanadské derby skončilo jednogólovým rozdielom, keď Toronto zdolalo Montreal 5:4. Mikael Tellqvist sa snaží nahradiť Trevora Kidda na poste brankárskej dvojky v tím Maple Leafs. Jednotka Ed Belfour má problémy s chrbtom, preto šancu dostávajú náhradníci. Tellqvist v siedmich zápasoch tejto sezóny v NHL ešte neprehral. Toronto viedlo nad Montrealom už 4:0, v druhej polovici zápasu však skoro o svoj náskok prišlo. Nakoniec však víťazstvo domáci udržali a hostia prehrali piatykrát z posledných šiestich zápasov.

Hokejisti NY Islanders podali najlepší výkon v sezóne a zvíťazili nad Buffalom. "Bolo to rozhodne našich najlepších 60 minút. Stále sme odohrali jednu dobrú tretinu. Toto bol kompletný výkon," povedal po zápase Adrian Aucoin, ktorý si pripísal gól a asistenciu. Sabres prehrali druhýkrát v posledných 11 dueloch.

O remízu Washingtonu s Floridou sa pričinil vedúci muž kanadského bodovania NHL Róbert Lang. Capitals tesne pred koncom druhej časti hry prehrávali 0:2, dvadsaťdeväť sekúnd pred druhou sirénou však Lang znížil a v záverečnej tretine prihrával na vyrovnávajúci gól Sergeja Gončara. V predĺžení mal možnosť rozhodnúť, no jeho strela mierila nad odkrytú bránku Floridy. Washington neprehral už štyri zápasy po sebe.

Remízový zápas na ľade Caroliny bol pre Boston už dvanástym v poradí, v ktorom Bruins bodovali. Dva góly hostí strelil Glen Murray, pri oboch mu asistoval Joe Thornton. V 17. minúte sa do streleckej listiny zapísal Ron Francis. Bol to preňho už 544. gól v kariére, čím sa v historickej listine strelcov vyrovnal Mauricemu Richardovi na 20. priečke.

Hokejisti Nashville Predators sú momentálne vo výbornej forme a vo Phoenixe dosiahli najlepší výsledok sezóny. Bolo to pre nich už tretie víťazstvo v rade a dostali sa na 5. miesto v tabuľke Západnej konferencie. Opäť sa darilo posile Predators zo Chicaga Stevovi Sullivanovi, ktorý jeden gól strelil a pri troch asistoval. Posledný ôsmy gól hosťujúceho celku strelil Vladimír Országh. Pre Slováka to bola 14. presná strela sezóny.

V treťom sobotňajšom kanadskom derby rozhodlo predĺženie, v ktorom sa o víťazstvo Edmontonu nad Vancouverom zaslúžil gólom Eric Brewer. Vancouver prehral druhý zápas po sebe a z posledných šiestich zápasov má až päť prehier.

Rick Nash ukončil po ôsmich zápasoch svoj najdlhší tohtosezónny gólový pôst. Jeho strelecké prebudenie však prišlo neskoro a dvoma gólmi v záverečných šesť a pol minútach iba zmiernil prehru Columbusu na ľade Los Angeles.

Výsledky - sobota:

New York Rangers - New Jersey 3:7 (1:4, 1:2, 1:1)

Góly: 11. Ručinský (Leetch, Kovaľov), 26. Jágr (Hlaváč, De Vries), 42. Holík (Jágr) - 3. Gomez (Eliáš, Gionta), 6. T. Stevenson (Pandolfo, Madden), 14. Gomez (Eliáš, Hale), 16. Marshall (Gomez, S. Niedermayer), 23. Eliáš (Gomez), 28. Gionta (Gomez), 43. Eliáš (S. Brown). Vylúčení: 2:4 na 2 min, navyše Purinton - T. Stevenson na 5 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 29:33. Brankári: Dunham (23. Markkanen) - Brodeur. Diváci: 18 200.

Philadelphia - Atlanta 5:4 (3:0, 1:3, 1:1)

Góly: 12. Pitkänen (Recchi, LeClair), 14. HANDZUŠ (Recchi, Pitkänen), 15. Pitkänen (Johnsson, RADIVOJEVIČ), 44. Ragnarsson (RADIVOJEVIČ, S. Kapanen), 59. Gagne - 26. Aubin (Savard, Kovaľčuk), 28. Sutton (R. Robitaille, Kovaľčuk), 32. Heatley (Sutton, Savard), 44. Kovaľčuk (Aubin, Savard). Vylúčení: 5:2 na 2 min, navyše Kovaľčuk na 10 min a PETROVICKÝ (ATL) 5+DKZ, presilovky: 4:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 32:36. Brankári: Burke - Nurminen. Diváci: 19 616.

Ottawa - Calgary 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Góly: 16. Smolinski (Alfredsson, HOSSA), 43. Havlát (Spezza, Langfeld) - 11. Leopold. Vylúčení: 7:7 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 24:19. Brankári: Lalime - Turek. Diváci: 18 500.

Toronto - Montreal 5:4 (3:0, 1:1, 1:3)

Góly: 6. Antropov (Ponikarovskij), 11. Fitzgerald (Stajan, T. Kaberle), 18. Stajan (Fitzgerald), 32. Nieuwendyk (Sundin, McCabe), 58. Sundin (Mogiľnyj, Renberg) - 36. Dagenais (Koivu, Bulis), 44. Begin (Sundström, Komisarek), 51. Ryder (Bulis, Ribeiro), 60. Ryder (Ribeiro, Brisebois). Vylúčení: 3:5 na 2 min, navyše Marchment - Rivet na 5 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 25:31. Brankári: Tellqvist - Garon (18. Theodore). Diváci: 19 514.

Washington - Florida 2:2 po predĺžení (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)

Góly: 40. Lang (Pettinger), 48. Gončar (Lang, Semin) - 22. Van Ryn (Ritchie, Hagman), 26. Huselius (Jokinen). Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 25:24. Brankári: Kölzig - Luongo. Diváci: 15 257.

Carolina - Boston 3:3 po predĺžení (2:2, 0:0, 1:1 - 0:0)

Góly: 5. Vašíček (O`Neill), 17. Francis (Vašíček), 53. Cole (C. Adams, Brind`Amour) - 12. G. Murray (J. Thornton, Knuble), 18. G. Murray (J. Thornton, Šlégr), 53. Rolston (Šlégr, Axelsson). Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 37:28. Brankári: Weekes - Raycroft. Diváci: 18 730.

NY Islanders - Buffalo 4:1 (1:0, 3:1, 0:0)

Góly: 2. Asham (J. Blake, Jönsson), 28. Bates (Hunter, Peca), 31. Aucoin (Bates), 40. Ronning (Aucoin) - 29. Kalinin (Afinogenov). Vylúčení: 2:1 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 36:25. Brankári: DiPietro - Martin Biron (41. Noronen). Diváci: 13 817.

Phoenix - Nashville 2:8 (1:3, 0:3, 1:2)

Góly: 1. Sjöström (Taffe, Langkow), 54. Taffe (Mara, Savage) - 12. G. Johnson (Hall), 16. Sullivan (Walker, Timonen), 17. Židlický (Walker, Sullivan), 26. Erat (Hall, Vokoun), 31. Timonen (Legwand, Sullivan), 34. McKenzie (Walker, Legwand), 42. Archipov (Sullivan, McKenzie), 45. ORSZÁGH (G. Johnson, Erat). Vylúčení: 8:7 na 2 min, navyše Nazarov - McKenzie na 5 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:1. Strely na bránku: 26:29. Brankári: Boucher (31. Pelletier) - Vokoun. Diváci: 16 824.

Edmonton - Vancouver 4:3 po predĺžení (1:2, 1:1, 1:0 - 1:0)

Góly: 2. Pisani (Horcoff, Smyth), 35. Oates (Bergeron, Smyth), 45. Hemský (Oates, Moreau), 64. Brewer (Smyth, Stoll) - 3. Malík (Bertuzzi), 19. D. Sedin (H. Sedin, Bertuzzi), 36. Čubarov (Ruutu, F. Fiodorov). Vylúčení: 3:5 na 2 min, navyše Staios - Bouck na 5 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 38:21. Brankári: Salo - Cloutier. Diváci: 16 839.

Los Angeles - Columbus 4:3 (2:0, 1:1, 1:2)

Góly: 8. Laperriere (Avery, Gleason), 17. L. Robitaille (Modrý, Žižka), 34. Avery (Laperriere, Belanger), 44. Laperriere (Belanger) - 32. Shelley (Ling, Pirjetä), 54. R. Nash (Svitov), 29. R. Nash (Eriksson, Výborný). Vylúčení: 4:6 na 2 min, navyše Tripp - Ling na 5 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 42:21. Brankári: Huet - Denis. Diváci: 18 118.