Vlhová má ďalšie striebro, je vicemajsterkou sveta v slalome!

Zľava Petra Vlhová, Katharina Liensbergerová a Mikaela Shiffrinová.
Zľava Petra Vlhová, Katharina Liensbergerová a Mikaela Shiffrinová. (Autor: REUTERS)
Sportnet|20. feb 2021 o 12:00

Zlato získala Liensbergerová.

MS v zjazdovom lyžovaní 2021

Slalom žien - konečné poradie

Poradie

Meno

Krajina

Čas

1.

Katharina Liensbergerová

Rakúsko

1:39,50 min

2.

Petra Vlhová

Slovensko

+ 1,00 s

3.

Mikaela Shiffrinová

USA

+ 1,98 s

4.

Wendy Holdenerová

Švajčiarsko

+ 2,34 s

5.

Andreja Slokarová

Slovinsko

+ 2,67 s

6.

Chiara Mairová

Rakúsko

+ 2,75 s

7.

Kristin Lynsdahlová

Nórsko

+ 2,94 s

8.

Camile Rastová

Švajčiarsko

+ 3,09 s

9.

Ana Buciková

Slovinsko

+ 3,39 s

10.

Asa Andová

Japonsko

+ 3,42 s

32.

Petra Hromcová

Slovensko

+ 14,88 s

AKTUALIZOVANÉ O 15:13

CORTINA. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová získala striebornú medailu v slalome na majstrovstvách sveta v talianskej Cortine d'Ampezzo.

V sobotu nestačila iba na Rakúšanku Katharinu Liensbergerovú, ktorá vyhrala s náskokom jednej sekundy. Z bronzu sa teší obhajkyňa titulu Američanka Mikaela Shiffrinová.

Vlhová získala už svoje druhé striebro na prebiehajúcom šampionáte, vicemajsterkou sveta je aj v alpskej kombinácii. V nej nestačila len na Shiffrinovú.

Celkovo má 25-ročná Slovenka na konte už päť individuálnych cenných kovov (1-3-1) zo svetových šampionátov, šiesty pridala v tímovej súťaži v roku 2017 (striebro).

V slalome obhajovala bronz spred dvoch rokov.

"Boli to dobré majstrovstvá sveta, ale nie dokonalé, pretože Katharina bola príliš silná. Dve medaily sú pekné a z Cortiny odchádzam spokojná. Boj v celkovom poradí Svetového pohára bude ešte nesmierne tesný, všetky súperky sú veľmi silné. Bude to náročný záverečný mesiac," povedala Vlhová.

Vlhová už v prvom kole predviedla druhý najrýchlejší čas, keď si spolu s Liensbergerovou vytvorili pred zvyškom priepastný rozdiel pohybujúci sa okolo jednej sekundy.

Na zisk striebra stačil Liptáčke v druhom kole aj štvrtý najrýchlejší čas.

Prekvapením pretekov bola Slovinka Andreja Slokarová, ktorá si v druhom kole polepšila o dvanásť miest a posunula sa na konečnú piatu priečku.

Zaujímavosťou je, že nová majsterka sveta Liensbergerová dosiahla svoj premiérový slalomový triumf na najvyššom fóre, vo Svetovom pohári naň zatiaľ márne čaká.

Druhá slovenská lyžiarka Petra Hromcová obsadila konečné 32. miesto s takmer 15-sekundovou stratou.

Petra Vlhová a jej medailová bilancia na MS

Tímová súťaž na MS 2017: Striebro

Obrovský slalom na MS 2019: Zlato

Alpská kombinácia na MS 2019: Striebro

Slalom na MS 2019: Bronz

Alpská kombinácia na MS 2021: Striebro

Slalom na MS 2021: Striebro

ONLINE PRENOS: Petra Vlhová dnes - slalom, 2. kolo, MS zjazdové lyžovanie 2021 (Petra Hromcová, LIVE, NAŽIVO, výsledky)

MS v alpskom lyžovaní 2. kolo
20.02.2021 o 13:30
Slalom žien, 2. kolo, Cortina d'Ampezzo
Víťazka: Katharina Liensbergerová (AUT)
Ukončený
Prehľad
Poradie po 1. kole::
1. Katharina Liensbergerová (AUT) 48,48 s
2. Petra Vlhová (SVK) +0,30 s
3. Wendy Holdenerová (SUI) +1,24
4. Mikaela Shiffrinová (USA) +1,30
5. Ana Buciková (SLO) +1,39
6. Camille Rastová (SUI) +1,67
7. Lena Dürrová (GER) +1,96
8. Asa Andová (JPN) +1,97
9. Nastasia Noensová (FRA) +2,02
10. Emelie Wikströmová (SWE) +2,03
10. Chiara Mairová (AUT) +2,03
12. Kristin Lysdahlová (NOR) +2,05
13. Laurence St. Germainová (CAN) +2,09
14. Franziska Gritschová (AUT) +2,12
15. Sara Hectorová (SWE) +2,15
16. Mélanie Meillardová (SUI) +2,17
17. Andreja Slokarová (SLO) +2,33
18. Irene Curtoniová (ITA) +2,48
19. Mina Fürst Holtmannová (NOR) +2,59
20. Erin Mielzynská (CAN) +2,69
21. Elsa Fermbäcková (SWE) +2,84
22. Nina O'Brienová (USA) +2,87
23. Thea Louise Stjernesundová (NOR) +2,95
24. Jekatěrina Tkačenková (RSF) +2,98
25. Martina Peterliniová (ITA) +3,11
26. Leona Popovićová (CRO) +3,19
27. Andrea Filserová (GER) +3,24
28. Ali Nullmeyerová (CAN) +3,42
29. Dženifera Ģērmaneová (LAT) +3,50
30. A.J. Hurtová (USA) +3,70
...
40. Zazie Humlová (CZE) +6,07
43. Petra Hromcová (SVK) +7,66
Gabriela Capová (CZE) DNF
Elese Sommerová (CZE) DNF
Prenos
Rakúska reprezentantka Katharina Liensbergerová dokázala vyhrať aj druhé kolo a tak získava z tohtoročného šampionátu v slalome zlatú medailu!

Dôvod na radosť má však aj Slovensko! Petra Vlhová napokon pridáva na tomto šampionáte svoju druhú striebornú medailu a posielame teda obrovskú gratuláciu a veríme, že ju to nakopne tým správnym spôsobom do záveru SP.


Tretie miesto a bronzovú medailu napokon berie americká reprezentantka Mikaela Shiffrinová, ktorá bola po prvom kole na 4. mieste a v boji o bronz zdolala Holdenerovú, ktorá bola po prvom kole tretia, ale žiaľ dnes medailu nezískala.

Ešte bude prebiehať boj o konečné umiestnenie medzi reprezentantkami, ktoré dokončili prvé kolo. V tejto chvíli sa však už náš prenos končí, ďakujeme za pozornosť a prajeme ešte pekný zvyšok soboty!
Druhé kolo slalomu žien sa práve skončilo!
1
importantZlato napokon zo slalomu získava Katharina Liensbergerová! Od úvodu si držala svoj náskok a v cieli napokon zdoláva našu reprezentantku o 1 sekundu a právom jej tak patrí tento titul majsterky sveta v slalome!
1
importantO všetkom rozhodne Katharina Liensbergerová! Ktorá reprezentantka získane zlato a ktorá striebro?
2
importantSlovenská reprezentantka odštartovala veľmi dobre a držala si svoje tempo a náskok. Shiffrinová mala vydarený záver trate, čo sa však podarilo aj našej reprezentantke, náskok si udržala a Petra Vlhová ide na predbežné prvé miesto! Má už istotu striebornej medaile!
2
importantPetra Vlhová je už na štarte! Držíme všetci palce, je tu šanca na medailu!
3
importantŠvajčiarska reprezentantka Wendy Holdenerová išla od úvodu veľmi odvážne a boli tam menšie chybičky. Postupne začala mierne strácať a v cieli napokon po hrubej chybe ide na predbežné 2. miesto! Shiffrinová má už istotu medaile, uvidíme, akého bude lesku.
4
importantMikaela Shiffrinová v prvom kole prekvapila slabším výkonom a tak bol teraz na ňu vyvíjaný veľký tlak! Napokon až ona dokázala zdolať Skolarovú a ide na predbežné prvé miesto! Teraz už predviedla lepšiu jazdu, aj keď úvod nemala až tak ideálny. Uvidíme, ako zareagujú jej súperky.
importantA už sa ide ozaj do tuhého! Zostávajú posledné 4 pretekárky a boj o medaile vrcholí. Stále je na líderskej pozícii Slokarová a to je veľkým prekvapením.
5
Veľké prekvapenie prvého kola bola Ana Buciková zo Slovinska, keď sa na piate miesto dostala so štartovým číslom 20. Napokon ani ona svoju krajanku nezdolala a po nevydarenom druhom kole je predbežne na 5. mieste.
6
Šiesta po prvom kole bola Camille Rastová zo Švajčiarska, čo bolo menším prekvapením, tam jej vyšiel hlavne záver trate. Teraz v druhom kole to bolo takmer podobné, ale ani ona Slokarovú nezdoláva a predbežne je na 4. mieste.
7
Lena Dürrová z Nemecka takisto nepredviedla oslnivý výkon v druhom kole. Jej strata postupne narastala až do cieľa a zatiaľ to stačí na predbežné 8. miesto, to je veľký prepad. No, Andreja Slokarová zo Slovinska je stále na líderskej pozícii.
8
Po krátkej prestávke pokračuje dnešné druhé kolo slalomu žien. Prekvapenie prvého kola bola určite aj Asa Andová z Japonska. Po prvom kole jej patrilo 8. miesto, jej jazda v druhom kole až tak úspešná nebola a v cieli to stačí na predbežné 4. miesto, ale aj tak je spokojná.
Nasleduje krátka prestávka!
9
Pomaly sa blížime k záveru. Deviata po prvom kole bola Nastasia Noensová z Francúzska, čím dosť výrazne prekvapila. Prvá časť trate v druhom kole jej nevyšla, v závere to už nevylepšila a predbežne je až na 4. mieste.
10
Švédska reprezentantka Emelie Wikströmová bola tá druhá, ktorá sa delila o desiate miesto po prvom kole. Od úvodu však išla dosť zle a to sa odrazilo aj na jej čase. Stačí to v cieli len na predbežné 6. miesto, prepadne sa tak nižšie v konečnom poradí oproti prvému kolu.
10
Po prvom kole tu bolo delené desiate miesto. Ako prvá išla na trať Chiara Mairová z Rakúska, ktorá išla agresívnu jazdu, ale tá nebola čistá. V závere to Mairová vylepšila, ale je len na predbežnom druhom mieste.
12
Kristin Lysdahlová z Nórska si od úvodu držala svoj náskok a prvú časť zvládla čisto. V strede trate však prišla veľká chyba, strata času a v cieli to stačí na predbežné druhé miesto. Vyzeralo to, že tam bol špicár, ale opakovaný záber to nepotvrdil.
13
Kanadská reprezentantka Laurence St. Germainová štartovala v prvom kole ako tretia poradí, ale nepredviedla tam zrovna ideálnu jazdu. Ani druhé kolo v jej podaní nebude úspešné, predbežne je na 5. mieste.
14
Slovinka Slokarová postavila latku veľmi vysoko a bude náročné ju zdolať. Franziske Gritschovej z Rakúska sa ju nepodarilo zdolať, po zrýchlenom závere ide na druhé miesto, z ktorého zosadila Hectorovú.
15
Po krátkej pauze sa pokračuje ďalej, zostáva najlepšia pätnástka. Na trati sa nám v druhom kole predstavila Sara Hectorová zo Švédska, ktorá mala veľké problémy pri svojej jazde a napokon to stačí aspoň na predbežné druhé miesto.
Nasleduje krátka prestávka!
16
Švajčiarska reprezentantka Mélanie Meillardová nezvládla hneď úvod trate a po pár bránkach, ktoré prešla vypadáva v druhom kole a do cieľa nedorazila!
17
importantAndreja Slokarová, ktorá reprezentuje Slovinsko je ešte tak trocha neznáma v slalome, ale jej výkon sa stále zlepšuje. To potvrdila teraz aj v druhom kole, s náskokom 51 stotín ide na predbežné prvé miesto!
18
Sledovali sme jazdu domácej reprezentantky Irene Curtoniovej. Vyzeralo to, že by mohla ísť na líderskú pozíciu, ale po lepšom začiatku nezvládla záver a napokon ide na predbežné druhé miesto.
19
Mina Fürst Holtmannová z Nórska rovnako druhé kolo nedokončila!
20
Kanadská reprezentantka Erin Mielzynská končí v druhom kole veľmi rýchlo. Prešla len pár brániek a po špicari končí svoje dnešné účinkovanie!
21
Elsa Fermbäcková zo Švédska nezvládla najlepšie prvú časť trate, od strednej pasáže to však začala zrýchľovať. Napokon to v cieli stačí na predbežnú líderskú pozíciu s náskokom 40 stotín.
22
Ďalej sa nám v druhom kole predstavila Nina O'Brienová z USA. Mala najlepšie medzičasy, ale chytila špicár a do cieľa sa v druhom kole nedostala, veľká smola!
23
Thea Louise Stjernesundová , ktorá reprezentuje Nórsko takisto nejde na líderskú pozíciu. Zaznamenáva len štvrtý najlepší čas a uvidí, na akom mieste napokon skončí.
24
Ruská reprezentantka Jekatěrina Tkačenková štartovala v prvom kole s číslom 51, čo je najvyššie štartovné číslo v druhom kole. Tkačenková nepredviedla úspešnú jazdu, predbežne je až na 4. mieste, pre ňu je však vôbec úspech, že mohla byť v druhom kole medzi 30 najlepších.
25
Je tu prvá domáca reprezentantka v druhom kole. Martina Peterliniová napokon zdoláva Filserovú o 7 stotín a predbežne je na prvom mieste. Bola to dynamická jazda bez väčších zaváhaní.
26
Medzi 30 najlepších sa do druhého kola dostala aj Leona Popovićová z Chorvátska. Do konca trate bojovala o predbežnú líderskú pozíciu, ale tú napokon nezískala a ide na druhé miesto.
27
Nemecká reprezentantka Andrea Filserová začala od úvodu veľmi dobre a držala sa v zelených číslach. Táto pretekárka ide jednoznačne na predbežné prvé miesto a uvidíme, dokedy sa tam aj udrží.
28
Ali Nullmeyerová z Kanady bola ďalšia v poradí. Napokon zaznamenáva rovnaký čas ako jej lotyšská súpera a tak tu máme momentálne delené prvé miesto.
29
Lotyšská reprezentantka Dženifera Ģērmaneová sa už do cieľa dostala. Jej čas je 1:45.18 a dnes je určite spokojná, keďže v SP ešte neštartovala a na šampionáte dokončila druhé kolo v 30 najlepších.
30
Druhé kolo slalomu nám zahájila A.J. Hurtová z USA. Viacero pretekárok sa dostalo do druhého kola s vyšším štartovým číslom. Žiaľ, táto pretekárka nebude v druhom kole klasifikovaná, krátko pred koncom vypadla z trate.
Druhé kolo slalomu žien sa práve začalo!
Už je všetko na druhé kolo pripravené, prajem príjemný športový zážitok!
Uvidíme, ako na tom bude trať, keďže je veľké teplo. Trať sa musí soliť a takéto podmienky môžu ovplyvniť celé dianie.
Prajem príjemné športové popoludnie všetkým fanúšikom alpského lyžovania a slovenského športu! O malú chvíľu nás čaká druhé kolo slalomu žien a Petra Vlhová po tom prvom figuruje na druhom mieste! Slovenská reprezentantka tak má šancu ukončiť svetový šampionát medailou, ale vyzerá to ešte na poriadne dramatické a vyrovnané druhé kolo a tak verme, že sa jej to podarí.
Poradie po prvom kole:


1. Katharina Liensbergerová (AUT) 48,48 s
2. Petra Vlhová (SVK) +0,30 s
3. Wendy Holdenerová (SUI) +1,24
4. Mikaela Shiffrinová (USA) +1,30
5. Ana Buciková (SLO) +1,39
6. Camille Rastová (SUI) +1,67
7. Lena Dürrová (GER) +1,96
8. Asa Andová (JPN) +1,97
9. Nastasia Noensová (FRA) +2,02
10. Emelie Wikströmová (SWE) +2,03
10. Chiara Mairová (AUT) +2,03
12. Kristin Lysdahlová (NOR) +2,05
13. Laurence St. Germainová (CAN) +2,09
14. Franziska Gritschová (AUT) +2,12
15. Sara Hectorová (SWE) +2,15
16. Mélanie Meillardová (SUI) +2,17
17. Andreja Slokarová (SLO) +2,33
18. Irene Curtoniová (ITA) +2,48
19. Mina Fürst Holtmannová (NOR) +2,59
20. Erin Mielzynská (CAN) +2,69
21. Elsa Fermbäcková (SWE) +2,84
22. Nina O'Brienová (USA) +2,87
23. Thea Louise Stjernesundová (NOR) +2,95
24. Jekatěrina Tkačenková (RSF) +2,98
25. Martina Peterliniová (ITA) +3,11
26. Leona Popovićová (CRO) +3,19
27. Andrea Filserová (GER) +3,24
28. Ali Nullmeyerová (CAN) +3,42
29. Dženifera Ģērmaneová (LAT) +3,50
30. A.J. Hurtová (USA) +3,70
...
40. Zazie Humlová (CZE) +6,07
43. Petra Hromcová (SVK) +7,66
Gabriela Capová (CZE) DNF
Elese Sommerová (CZE) DNF
Vítame vás pri sledovaní dnešného onlajn textového prenosu z Majstrovstiev sveta v alpskom lyžovaní. U žien pokračuje šampionát slalomom, ktorého druhé kolo sa začína o 13:30.

Tohtoročný svetový šampionát v alpskom lyžovaní sa chýli k svojmu koncu. Ženy sa s ním rozlúčia v sobotu slalomom a všetci dúfame, že ho slovenská reprezentantka Petra Vlhová zakončí medailou. Doposiaľ sa Petre podarilo získať jednu medailu strieborného lesku a to konkrétne v kombinácii.

Našej reprezentantke sa nedarilo vo štvrtkovom obrovskom slalome, kde sa čakala od nej medaila, ale v nesmierne vyrovnanom a prekvapivom preteku po prvom kole bola až na 10. mieste a napokon po nevydarenom druhom kole skončila až na 11. mieste.

Pevne teda veríme, že sa posledným pretekom na svetovom šampionáte naladí čo najlepšie do záverečného programu SP, v ktorom stále bojuje o veľký kryštálový glóbus.

Nezabúdajme ešte aj na našu druhú slovenskú reprezentantku a to Petru Hromcovú. Tá v obrovskom slalome prvé kolo nedokončila a tak sa potom nezapojila do druhého, v ktorom bojujú aj ostatné pretekárky o konečné umiestnenie.

Verme teda, že po druhom kole budeme mať dôvod na radosť. Sledujte náš online prenos!
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 13:30.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»Vlhová má ďalšie striebro, je vicemajsterkou sveta v slalome!