Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Ohlasy médií: Slováci chladili šampanské zbytočne, hazardujú s postupom

Vladimír Weiss (vľavo) počas zápasu proti Bielorusku. (Autor: SME - TIBOR SOMOGYI)
Sportnet|Publikované 10. okt 2015 o 09:57

Slováci po druhý raz chladili doma šampanské, ale opäť im bolo na nič, píše sport.cz.

BRATILAVA. Ohlasy médií po prehre slovenských futbalistov v piatkovom zápase C-skupiny kvalifikácie EURO 2016 s Bieloruskom (0:1).

iDnes.cz: "Slováci proti Bielorusku zlyhali. Na Slovensku zavládol smútok. Domáci sa mohli radovať, ak by zdolali Bielorusko, lenže podľahli 0:1. Z množstva šancí nepremenili ani jednu a v treťom zápase za sebou neskórovali."

sport.cz: "Slováci hazardujú s postupom na ME. 'Jánošíkovia' riskujú, keď druhýkrát prešustrovali mečbal. Po druhý raz chladili doma šampanské, opäť im bolo na nič. V piatkovom dueli nečakane podľahli 0:1 Bielorusku, zatiaľčo Ukrajina v C-skupine zvíťazila v Macedónsku a bodovo sa dotiahla na zverencov Jána Kozáka."

football.by (Biel.): "Národný tím vyhral na Slovensku, o ktorom si ešte pred rokom myslel, že bude jeho hlavným konkurentom v boji postup na EURO. Kým súper tam napriek zaváhaniu určite pôjde, my budeme spolu s hráčmi sledovať zápasy vo Francúzsku iba v televízii."

uefa.com: "Dragun skóroval v Žiline a Bielorusi zmarili Slovákom plány. Slováci teraz musia vyhrať v Luxembursku, aby mali istotu postupu."

ESPN: "Slováci doma prekvapujúco zakopli s Bieloruskom a ich účasť na šampionáte je ohrozená. V pondelok musia zvíťaziť v Luxembursku, aby mali garantovanú miestenku na budúcoročné EURO."

Reuters: "Slováci zahodili šancu kvalifikovať sa na EURO 2016, keď doma spálili kopec streleckých príležitostí a nečakane podľahli Bielorusku, ktoré dohrávalo zápas s desiatimi hráčmi."

AP (USA): "Slovensko premárnilo šancu zaistiť si druhé miesto v skupine."

AS (Šp.): "Dragun pokazil Slovensku postupové oslavy."

EFE (Šp.): "Slovenské zakopnutie s Bieloruskom využíva Ukrajina. Prekvapujúca prehra v Žiline ju znova vracia do boja o 2. miesto."

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články