Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

O Hantuchovej v najbližších hodinách, Mihál čaká na jej stanovisko

TASR|23. mar 2006 o 18:22

Londýn 23. marca (TASR) - Definitíva o účasti, resp. neúčasti slovenskej tenisovej jednotky Daniely Hantuchovej (15. vo WTA) na turnaji 1. skupiny euroafrickej ...

Londýn 23. marca (TASR) - Definitíva o účasti, resp. neúčasti slovenskej tenisovej jednotky Daniely Hantuchovej (15. vo WTA) na turnaji 1. skupiny euroafrickej zóny Pohára federácie v bulharskom Plovdive (17.-22. apríla) padne možno už v najbližších hodinách.

V pondelok 27. marca síce kapitán Mojmír Mihál zverejní nomináciu na antukové podujatie v druhom najväčšom mesta Bulharska, ale či do nej napíše aj meno bývalej piatej hráčky svetového rebríčka, sa dozvie od nej osobne na prestížnom turnaji v Miami. Mihál sa na turnaje série Masters v Indian Wells a Key Biscayne vybral osobne, aby získal súhlas členiek víťazného tímu z finále 2002 Hantuchovej a Martiny Suchej (91.).

"Kapitán Mihál mi poslal krátku správu, že sa stretol s Danielinou mamou, ale že o jej stanovisku k štartu v Plovdive bude viac vedieť asi v piatok," krátko uviedol pre TASR športový riaditeľ Slovenského tenisového zväzu a reprezentačný šéftréner Vladimír Habas.

Slovenské tenistky odštartujú svoj pokus o návrat do II. svetovej skupiny Fed Cupu na miniturnaji 1. euroafrickej zóny, na ktorom sa v štyroch skupinách predstaví 17 družstiev. O dve miestenky do júlovej baráže o účasť v druhej svetovej osmičke sa pobijú štyria víťazi jednotlivých skupín. Slovenky vlani zostúpili z II. svetovej skupiny, keď v apríli najskôr podľahli v Neuchateli domácemu Švajčiarsku 2:3 a v baráži prehrali v Pathume s Thajskom 1:4. Vedenie Slovenského tenisového zväzu po neúspešných výsledkoch nepredĺžilo zmluvu s kapitánom Mariánom Vajdom a vedením fedcupového tímu od 1. januára 2006 poverilo Mojmíra Mihála, ktorý v minulosti úspešne trénoval Dominika Hrbatého.

Nový fedcupový kapitán po svojom nástupe do funkcie jasne deklaroval svoj cieľ: "Naším cieľom je návrat do druhej svetovej skupiny Pohára federácie, v Plovdive preto chceme nastúpiť v čo najsilnejšom zložení." Tretia z úspešného kvarteta z Maspalomasu 2002 Janette Husárová síce avizovala svoj záujem o štart v reprezentácii, ale vzhľadom na jej nedávne ťažké zranenie kolena je to skôr v hypotetickej rovine. Posledná členka zlatého tímu Henrieta Nagyová (122.) sa naposledy objavila v drese s dvojkrížom na prsiach v lete 2004, keď jedným bodom pomohla k víťazstvu v baráži nad Bieloruskom 4:0.

Vlani v Neuchateli boli v tíme okrem Suchej aj Eva Fislová (310.), Stanislava Hrozenská (304.) a Ľubomíra Kurhajcová (256.). Okrem Suchej a Nagyovej sa ale ďalšie "reálne" adeptky motajú pod TOP 250 svetového rebríčka. Do úvahy síce teoreticky pripadá Ľudmila Cervanová (147.), tá má ale prioritu zlepšiť si ranking. Osemnásťročná Jarmila Gajdošová, ktorá debutovala pred tromi rokmi vo štvrťfinále elitnej skupiny v Charleroi s Belgickom (0:5) je síce 107., ale po minuloročnej afére, keď vtedajší kapitán Marián Vajda nesúhlasil s prítomnosťou jej osobného trénera v tíme v Neuchateli, sa v Mihálovej ekipe asi tiež neobjaví. Na svoju šancu čakajú najlepšia slovenská juniorka 2005 Dominika Cibulková (396.) a Magdaléna Rybáriková (262.), ale i Dominika Nociarová (229.).

zoznam účastníkov turnaja 1. skupiny euroafrickej zóny Pohára federácie:

Bielorusko, Bulharsko, Dánsko, Estónsko, Fínsko, Veľká Británia, Maďarsko, Izrael, Luxembursko, Holandsko, Rumunsko, Srbsko a Čierna Hora, Slovinsko, SLOVENSKO, JAR, Švédsko, Ukrajina

Súvisiace články