Djokovič vypadol, ale vidí pozitíva. Teší ho progres v jeho hre

Novakovi Djokovičovi sa nedarí. (Autor: TASR/AP)
SITA|10. máj 2018 o 09:01

Srbský tenista sa v rámci posledných šiestich turnajov ani raz neprebojoval do štvrťfinále.

MADRID. Srbský tenista Novak Djokovič nemá za sebou práve najvydarenejšie obdobie. V rámci šiestich turnajov, ktoré absolvoval po zranení lakťa, sa ani jedenkrát neprebojoval do štvrťfinále.

V stredu sa skončila v druhom kole jeho púť vo dvojhre aj na turnaji ATP World Tour Masters 1000 Mutua Madrid Open v španielskom Madride. Stopku mu vystavil nenasadený Brit Kyle Edmund.

Niekdajší prvý hráč virtuálneho poradia ATP ale aj napriek tomu nevešia hlavu a snaží sa naďalej myslieť pozitívne.

"Samozrejme, som sklamaný z výsledku stretnutia. Teší ma však progres v mojej hre. Vo vypadnutí vidím aj pozitíva, ale som smutný, že som sa nedostal ďalej," povedal Novak Djokovič.

Prednedávnom ho skorý koniec postihol aj v Miami a Indian Wells, kde sa nedostal za brány druhého kola. V Monte Carle sa prebojoval o kolo vyššie.

"Je to proces. Musím to akceptovať. Vo všeobecnosti sa však na kurte i vo všetkom, čo sa týka tenisu, cítim oveľa lepšie ako napríklad pred dvoma mesiacmi," doplnil 30-ročný rodák z Belehradu.

Novak Djokovič v Madride skončil: fotogaléria

10.5.2018

Vrátil sa k overeným trénerom

V snahe dostať sa späť na výslnie Novak Djokovič ukončil spoluprácu s Andrem Agassim a Radkom Štěpánkom a vrátil sa k overeným trénerom - Slovákovi Mariánovi Vajdovi a Gebhardovi Gritschovi.

"Ak je niekto, kto pozná mňa ako človeka aj moju hru, tak sú to títo dvaja páni," uviedol držiteľ dvanástich grandslamových titulov.

"Chvíľu to potrvá, kým budem hrať tak, ako si to predstavujeme. Hoci ma dobre poznajú, stále sme iba v procese návratu," dodal Djokovič.

Djokovič: Budem hrať, kým budem vládať

Nikto ma nenúti, aby som pokračoval v kariére, ale chcem to. To je to, čo mi dodáva silu. Budem hrať, kým budem vládať.


Novak Djokovič, srbský tenista

Novak Djokovič je zo súčasného stavu pochopiteľne sklamaný, ale nestráca nádej na svetlejšiu budúcnosť.

"Hrám tenis mnoho rokov a dosiahol som veľa úspechov. Snažím sa na to myslieť a byť za to vďačný," povedal aktuálne 12. hráč svetového rebríčka ATP.

"Nikto ma nenúti, aby som pokračoval v kariére, ale chcem to. To je to, čo mi dodáva silu. Budem hrať, kým budem vládať. Milujem tento šport."

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: