NHL: Halák inkasoval 6 gólov, Hossa pre zranenie nedohral

Halákovi (vpravo) sa v noci nedarilo. Inkasoval 6 gólov.
Halákovi (vpravo) sa v noci nedarilo. Inkasoval 6 gólov. (Autor: TASR/AP)
SITA|13. feb 2016 o 23:19

Zaznamenal svoj siedmy gól v sezóne a celkovo dvadsiaty deviaty bod. Zdeno Chára zásahom do prázdnej brány zvyšoval vedenie Bostonu na 4:1. Bruins napokon vyhrali 4:2.

PHILADELPHIA. Hokejisti Bostonu zvíťazili v sobotňajšom stretnutí zámorskej NHL na ľade Minnesoty 4:2.

Slovenský obranca a kapitán Bruins Zdeno Chára sa podieľal na triumfe gólom do prázdnej bránky súpera. Svojím presným zásahom zvýšil na priebežných 4:1.

Zdeno Chára skóroval do prázdnej brány.

Nedarilo sa Jaroslavovi Halákovi, ktorého New York Islanders prehrali na ľade Caroliny 3:6.

Slovenský brankár inkasoval šesť gólov z 28 striel a po druhej tretine prenechal miesto medzi žŕdkami Nemcovi Thomasovi Greissovi.

Slovenský hokejový útočník v službách Chicaga Marián Hossa nedohral zápas proti Anaheimu.

Hossa sa 5:12 min pred koncom druhej tretiny po tvrdom zákroku súperovho obrancu Hampusa Lindholma po náraze na mantinel ocitol na ľade a len ťažko sa z neho zviechal.

Pri odchode do kabín mu museli pomáhať a podľa webu NHL nemohol poriadne zaťažiť ľavú nohu.

Je pravdepodobné, že mu hrozí nútená pauza. Tridsaťsedemročný Hossa stihol odohrať 9:38 min a pripísal si 3 strely na bránku.

"Nemyslím si, že je to vážne, ale nejaký čas bude chýbať. Viac budeme vedieť v nedeľu," povedal tréner Chicaga Joel Quenneville o Hossovi.

"Jeho absencia by sa nemala natiahnuť na niekoľko týždňov," dodal Quenneville pre web Chicago Sun-Times.

Celkovo v tejto sezóne má skúsený krídelník Hossa na konte 10 gólov a 18 asistencií a už len 4 presné zásahy mu chýbajú k pokoreniu hranice 500 gólov v zámorskej profilige.

Hossa je v Chicagu napriek momentálne nižšej produktivite stále členom elitnej formácie.

Pre jeho univerzálnosť je často využívaný aj počas presilových a hier a oslabení.

NHL - sobota:

Philadelphia - New Jersey 1:2 pp (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)

Minnesota - Boston 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)

Zdeno Chára (Boston) odohral 23:50 min, vyslal štyri strely na bránu, dal jeden gól a zaznamenal jeden plusový bod a dve trestné minúty

NHL - Nedeľa:

Florida - Nashvile 0:5 (0:2, 0:1, 0:2)

Carolina - New York Islanders 6:3 (1:0, 5:2, 0:1)

Jaroslav Halák (Islanders) inkasoval 6 gólov a po druhej tretine prepustil miesto druhému brankárovi.

Columbus - Ottawa 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)

Vancouver - Toronto 2:5 (0:0, 1:2, 1:3)

Dallas - Washington 4:3 (0:0, 4:0, 0:3)

Chicago - Anaheim 2:3 pp (0:0, 1:0, 1:2 - 0:1)

Edmonton - Winnipeg 1:2 pp a sn (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0, 0:1)

San Jose - Arizona 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)

Domov»Hokej»NHL»NHL: Halák inkasoval 6 gólov, Hossa pre zranenie nedohral