Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

NHL: Bondra je podľa majiteľa Capitals najhodnotnejším hráčom profiligy

Sportnet|7. mar 2001 o 12:08

Washington 7. marca (TASR) - Od 1. januára nastrieľal slovenský útočník hokejového tímu NHL Washingtonu Capitals Peter Bondra 19 gólov, pridal 13 asistencií a presvedčil všetkých, že nový štvorročný kontrakt spečatený 1. februára nie je investícia do vetra. Raketový nástup slovenského útočníka do druhej polovice základnej časti neušiel pozornosti ani majiteľovi klubu Tedovi Leonsisovi, ktorý tvrdí, že washingtonský Slovák je momentálne najhodnotnejším hráčom NHL. Navyše dodal, že hoci a pred sezäou i v jej priebehu pošuškávalo o Bondrovom odchode z hlavného mesta USA, on takú myšlienku ani len nepripustil.

So štyri a pol miliónmi ročne vo vrecku sa Bondra odvďačil zamestnávateľovi hneď v deň podpisu novej zmluvy, keď zaznamenal hetrik. Celkovo od 1. februára aktuálne do stredy nastrieľal v 13 stretnutiach 10 gólov, prihral na ďaľších 6 a veľkou mierou sa postaral o 12-zápasovú sériu svojho tímu bez prehry, ktorá sa skončila až minulý týždeň v utorok s Chicagom (2:3).

"Teraz vidíme skutočného Bondru. Bol elitným hráčom v minulosti a teraz je takým opäť. Dovolím si tvrdiť, že momentálne je najhodnotnejším hráčom ligy," cituje Washington Times Leonsisa.

Momentálne má slovenský "rýchlik" na konte 37 gólov a nie je až tak ďaleko od magickej päťdesiatky, ktorú pokoril zatiaľ v dvoch sezónach, pritom v sezóne 95/96, keď si pripísal 52 presných zásahov, ho predstihol so 62 gólmi iba Jaromír Jágr. Rovnaký počet nastrieľal Bondra i v sezóne 97/98 a tento rok má na to ešte 17 zápasov, čo znamená, že potrebuje streliť 0,8 gólu na zápas.

"Premýšľaním o prestupe som sa dostal do komplikovanej situácie. Neodradilo ma to však od prehodnotenia vlastného výkonu. Teraz neľutujem. Tu som mal možnosť pred 10 rokmi začať, tu som vyrástol ja i moje deti. Chcel by som sa tu pričiniť ešte o zisk Stanley Cupu," vyhlásil Bondra, o ktorého "čistom " charaktere hovoril i geneálny manažér George McPee: "Je to hráč, akého táto organizácia potrebovala. Elitný hráč, ktorý je veľmi skromný a pritom je to chlapík prvej triedy. Je naozaj prínosom pre všetkých, na ľade i mimo neho."

Bondru, otca troch detí, ktorý žije so svojou rodinou na predmestí Washingtonu, sa v poslednej dobe oveľa viac pozdáva i trénerovi Ronovi Wilsonovi. Jeho taktika založená na zásade obrany totiž slovenskému hokejistovi príliž nevoňala a spočiatku s tým mal problémy. "Presunul som ho z pravého na ľavé krídlo. Získal väčšiu sebadôveru a rozhodol sa hrať tak, ako to od neho už dva roky vyžadujem," povedal tréner Wilson.

Súvisiace články