Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

NHL: Bartečka vystriedal na listine zranených na 4 až 6 týždňov Handzuš

TASR|14. jan 2001 o 12:44

St. Louis 14. januára (TASR) - Nepríjemné zranenia sužujú v posledných týždňoch slovenskú enklávu v tíme zámorskej NHL St. Louis Blues. Po Pavlovi Demitrovi, ktorý už dva týždne laboruje so zranením oka, opustí na dlhší čas Blues aj center Michal Handzuš.


Michal Handzus

Naopak zo zranenia sa vystrábil Ľuboš Bartečko. Ten spolu s mladým Ladislavom Nagyom, ktorého nedávno vytiahli z farmy, zaskakujú za skúsenejšiu dvojicu Handzuš, Demitra, pričom práve zranené duo malo v tejto sezóne na rozdiel od menej skúsených krajanov stabilné miesto v zostave.

Finalista Selkeho trofeje pre najlepšie brániaceho útočníka, Michal Handzuš, vynechal v úvode sezóny päť stretnutí pre natiahnuté brušné svalstvo a v piatok ho vedenie tímu zaradilo na listinu zranených hráčov pre obnovenie a skomplikovanie starého zranenia. Diagnóza znie natrhnuté brušné svalstvo, ktoré bude možno nutné podrobiť operačnému zákroku, a rekonvalescencia potrvá 4-6 týždňov.

"Natrhol si brušné svaly, no zatiaľ nevieme, ako je to vážne. Viac nám povie lekár," oznámil generálny manažér bluesmanov Larry Pleau. Handzuš odohral v sezóne 36 zápasov, v ktorých zaznamenal 10 gólov, 14 asistencii a v plus/mínus hodnotení 11 plusových bodov.

Vrásky na čele trénera Joela Quennevilla, ktorému chýba pre slabý otras mozgu aj ďaľší center Pierre Turgeon, mierne napravil príchod Ľuboša Bartečka, ktorý absentoval 17 zápasov pre podvrtnutý členok.

"Nastala príležitosť pre mnoho mladých hráčov, aby ukázali, čo je v nich. Je to však aj dobrý test nášho tímu, ako si vie poradiť s krízovou situáciu," povedal tréner Quenneville.

Súvisiace články