Nezastaviteľný Vittek strieľa ako z kanónu

SITA|19. mar 2006 o 12:18

NORIMBERG 19. marca (SITA) - Slovenský futbalový reprezentant Róbert Vittek v službách 1. FC Norimberg je v skvelej streleckej forme. V sobotu sa v 26. kole bundesligy dvoma gólmi zaslúžil o dôležité ...

NORIMBERG 19. marca (SITA) - Slovenský futbalový reprezentant Róbert Vittek v službách 1. FC Norimberg je v skvelej streleckej forme. V sobotu sa v 26. kole bundesligy dvoma gólmi zaslúžil o dôležité víťazstvo svojho tímu nad favorizovaným Werderom Brémy 3:1 a zaokrúhlil počet svojich presných zásahov v sezóne 2005/2006 už na desať, pričom všetky dosiahol na jar. Vittek prekonal v posledných troch kolách súperových brankárov dovedna osemkrát: proti Duisburgu zaznamenal hetrik, zopakoval ho následne aj v dueli na ihrisku 1. FC Kolín. V sobotu sa 23-ročný odchovanec Slovana Bratislava zapísal do listiny strelcov najprv v 21. minúte, keď sa prekľučkoval cez štyroch brémskych obrancov a strelou zo 17 metrov prekonal gólmana Werderu Wieseho, a potom ešte aj v 69. minúte po spolupráci s Čechom Janom Polákom. Tretí norimberský gól pridal v 36. minúte Markus Schroth, ktorému prihrával práve jeho partner z útoku Vittek.

"Dnešným víťazstvom sme urobili veľmi dôležitý krok k udržaniu sa v najvyššej súťaži. Ešte nemáme nič isté, ale verím, že sa nám to podarí. Ak budeme hrať aj naďalej ako proti Brémam, môžeme zdolať každého súpera,“ uviedol Róbert Vittek po víťaznom dueli pre oficiálnu internetovú stránku 1. FC Norimberg. V tabuľke kanonierov nemeckej bundesligy sa tak posunul už na 9. miesto. Na čele je Miroslav Klose z Brém s 18 gólmi pred Halilom Altintopom (1. FC Kaiserslautern, 14 gólov) a dvojicou Michael Ballack (Bayern) a Euzebius Smolarek (Dortmund), ktorí prekonali súperových brankárov 12-krát.

Bavorský klub zvíťazil už tretí raz v rade (stalo sa tak prvýkrát od opätovného postupu tímu do I. bundesligy v roku 2004) a aj zásluhou slovenského reprezentačného kanoniera si posilňuje reálnu nádej na záchranu v najvyššej nemeckej súťaži. 1. FC Norimberg je po 26. kole na 12. mieste so ziskom 30 bodov, od zostupovej zóny ho delí 6 bodov. Víťazstvo nad Brémami vylepšilo náladu aj norimberskému trénerovi Hansovi Mayerovi, ktorý si na pozápasovej tlačovej konferencii zažartoval: „Som šťastný, že Schroth dal gól, takže aspoň jeden útočník je psychicky v pohode. Čo už, keď Ivan Sajenko vyšiel naprázdno a aj Róbertovi Vittekovi klesá forma, lebo strelil iba dva góly.“