Nemci zdolali Američanov a zostali bez prehry

SITA|7. jan 2009 o 09:51

V úvodnom stretnutí stredajšieho programu na 21. ročníku Hopmanovho pohára tenisových miešaných reprezentačných družstiev v austrálskom Perthe v A-skupine Nemecko zdolalo USA.

PERTH. V úvodnom stretnutí stredajšieho programu na 21. ročníku Hopmanovho pohára tenisových miešaných reprezentačných družstiev v austrálskom Perthe v A-skupine Nemecko zdolalo tím USA 2:1. Tento výsledok znamená, že štvrtkový duel Nemcov so Slovákmi (od 2.30 h SEČ) bude zároveň súbojom o prvenstvo v skupine a priamy postup do finále. Oba tímy majú totiž v doterajšom priebehu skupinovej fázy na svojom konte po dve víťazstvá. Neúspešní obhajcovia titulu Američania a tiež domáci Austrálčania počítajú na aktuálnom ročníku tohto neoficiálneho svetového šampionátu reprezentačných miešaných družstiev iba prehry a v konečnom dôsledku im vo štvrtok zostane len vzájomný súboj o 3. miesto v skupine.

O víťazovi súboja Nemecko - USA rozhodla záverečná miešaná štvorhra, v ktorej pár Sabine Lisická - Nicolas Kiefer zvíťazil nad dvojicou Meghann Shaughnessyová - James Blake 6:3, 3:6 a 10:7 v zápasovom tajbrejku. Nemci premenili na tvrdom povrchu v Burswood Dome za stavu 9:7 v tajbrejku prvý mečbal a po domácich Austrálčanov zdolali rovnakým pomerom 2:1 aj tím USA.

V úvodnej ženskej dvojhre si iba 19-ročná Nemka Sabine Lisická poradila s o 10 rokov staršou Američankou Meghann Shaughnessyovou za 107 minút 4:6, 6:0, 6:4. V mužskom dueli neskôr vo veľkom boji hráč Top Ten Američan James Blake zdolal niekdajšiu svetovú štvorku Nemca Nicolasa Kiefera 7:6 (3), 6:7 (7), 6:4. Stretnutie trvalo 150 minút.

A-skupina: USA - NEMECKO 1:2 - konečný výsledok

Meghann Shaughnessyová - Sabine Lisická 6:4, 0:6, 4:6

James Blake - Nicolas Kiefer 7:6 (3), 6:7 (7), 6:4

Meghann Shaughnessyová, James Blake - Sabine Lisická, Nicolas Kiefer 3:6, 6:3, 7:10 (zápasový tajbrejk)

Tabuľka A-skupiny:

1. Slovensko 2 2 0 5:1 11:4 4

2. Nemecko 2 2 0 4:2 10:8 4

3. Austrália 2 0 2 2:4 7:10 0

4. USA 2 0 2 1:5 5:11 0

*Vysvetlivky: za menom krajiny nasleduje počet zápasov, víťazstvá, prehry, skóre z jednotlivých stretnutí, sety a body.

Predchádzajúce výsledky: Austrália - Nemecko 1:2, Slovensko - USA 3:0, Slovensko - Austrália 2:1