Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Nastase dostal za svoje správanie niekoľkoročný dištanc a vysokú pokutu

Ilie Nastase. (Autor: TASR/AP)
TASR|Publikované 21. júl 2017 o 15:18

Rumun v pozícii fedcupového kapitána urazil hráčky súpera i rozhodcov a diskriminačne sa vyjadril na adresu tehotnej Sereny Williamsovej.

LONDÝN. Medzinárodná tenisová federácia (ITF) potrestala kapitána rumunského fedcupového družstva Ilieho Nastaseho zákazom činnosti do roku 2021. Súčasťou trestu je aj finančná pokuta 10 000 dolárov.

Nastaseho správanie poznačilo aprílový duel Pohára federácie proti Veľkej Británii. Bývalý elitný tenista verbálne urazil hráčky súpera i rozhodcov, za čo ho vykázali na tribúnu a po dvoch oficiálnych upozorneniach neskôr aj zo štadióna.

Niekoľko dní predtým sa neprimerane vyjadril na adresu tehotnej Američanky Sereny Williamsovej. "Uvidíme, akú bude mať dieťa farbu. Čokoláda alebo mlieko?" povedal na tlačovej konferencii. ITF označila jeho výroky za "diskriminačné a urážlivé" a spustila vyšetrovanie.

Ako informoval portál televízie BBC, Nastase nemôže vykonávať funkciu športového funkcionára na podujatiach ITF do roku 2021. Na akciách pod hlavičkou ITF dostal dištanc do roku 2019.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články