Nadal zdolal v Madride Federera a ide do finále

Roger Federer (vľavo) a Rafael Nadal.
Roger Federer (vľavo) a Rafael Nadal. (Autor: TASR/AP)
TASR|7. máj 2011 o 19:33

V semifinálovom šlágri tenisového turnaja ATP v Madride zvíťazil najvyššie nasadený hráč.

MADRID. Španielsky tenista Rafael Nadal a jeho veľký rival Švajčiar Roger Federer ponúkli už 24. časť ich dlhého súboja o tenisový trón. V sobotňajšom semifinále turnaja Masters v Madride Nadal otočil stav zápasu a po víťazstve 2:1 na sety (5:7, 6:1 a 6:3) postúpil do finále.

Súčasná suverénna tenisová jednotka v nedeľnom finále nastúpi proti druhému nasadenému Novakovi Djokovičovi alebo Brazílcovi Thomazovi Belluccimu.

Nadal a Federer sa stretli v posledných dvoch rokoch v Madride vo finále, pričom v roku 2009 vyhral Švajčiar a minulý rok prišla španielska odplata.

Nadal smeruje k tretiemu antukovému triumfu v priebehu mesiaca, keď vyhral aprílové turnaje v Monte Carle a Barcelone. Dvadsaťštyriročný Španiel v sobotu vybojoval svoje 37. víťazstvo na antuke v rade - naposledy podľahol Švédovi Robinovi Söderlingovi v štvrtom kole turnaja Roland Garros v Paríži v roku 2009.