Pondelok, 21. júna, 2021Meniny má Alojz

Na ME zavŕšili slovenské ženy bilanciu až 12. miestom v štafetách

TASR|4. mar 2006 o 14:23

Langdorf-Arbersee 4. marca (TASR) Na európskom šampionáte biatlonistov v nemeckom Langdorfe Arbersee sa slovenským ženám v sobotu nevydarila záverečná ...

Langdorf-Arbersee 4. marca (TASR) Na európskom šampionáte biatlonistov v nemeckom Langdorfe Arbersee sa slovenským ženám v sobotu nevydarila záverečná bodka. V pretekoch štafiet na 4x6 km v zložení Martina Halinárová, Marcela Pavkovčeková, Anna Murínová a Soňa Mihoková obsadili až 12. priečku, a tak ich vrcholom na 13. ME boli vytrvalostné preteky so striebrom Halinárovej a bronzom Mihokovej. V štafetách vládli Bielorusky pred Bulharkami a Nemkami.

Preteky štafiet mali byť pre slovenské biatlonistky tým najlepším vyvrcholením s úmyslom obsadiť výrazne lepšiu priečku ako na ZOH v Turíne. Napokon dopadli horšie o dve miesta a medzi 16 kvartetami sa zaradili až na 12. pozíciu. Osudným sa im stala strelecká poloha stojmo, po ktorej museli krúžiť až dva trestné okruhy. Na prvom úseku Halinárová (strelecká bilancia 0 tr. okruhov + 4 dobíjania) začala nádejne, no na druhom úseku po čistej ležke Marcela Pavkovčeková po streľbe stojmo krúžila na trestnom okruhu (1+3), potom Anna Murínová zopakovala navlas streľbu Halinárovej (0+4), no finišujúca Soňa Mihoková (1+5) zastrieľala zo všetkých svojich kolegýň najhoršie a taktiež raz po streľbe stojmo sa vydala na trestný okruh.

Výsledky:

štafety, ženy na 4x6 km: 1. Bielorusko (Jekaterina Ivanovová, Oľga Nazarovová, Ľudmila Ananková, Olena Zubrilovová) 1:15:43,8 (1 tr. okr. + 9 dobíjaní), 2. Bulharsko +24,6 (0+10), 3. Nemecko 38,5 (0+10), ...12. Slovensko (Maritna Halinárová, Marcela Pavkovčeková, Anna Murínová, Soňa Mihoková) 6:10,1 (2+16)

Súvisiace články