Sobota, 24. júla, 2021Meniny má Vladimír

Na kontrolný zraz aj trio spojok z nemeckej bundesligy

TASR|18. okt 2001 o 09:32

Bratislava 18. októbra (TASR) - Slovenská reprezentácia v hádzanej žien sa v pondelok v Šali a v utorok v Bratislave po druhý raz pod vedením trénerky Viery Zaťkovej stretne na kontrolnom zraze

.

Najväčšie zastúpenie - 6 hráčok bude mať tradične majster Duslo Šaľa, rovnaký počet hádzanárok "dodá" aj bratislavská Chirana. Pôvodne extraligová nominácia sa rozšírila o hviezdne trio spojok z nemeckej bundesligy Dubajová - Oborilová - Vlčková.

Pre vážne zranenie kolena bude chýbať kapitánka Marcela Fečová, voľno dostala aj jej spoluhráčka zo Šale Monika Flašková.

"V bundeslige majú reprezentačnú prestávku, takže sme sa s dievčatami dohodli, že prídu z Nemecka autami. Na brankárskom poste dostala prednosť pred Harišovovou, ktorá nie je vo forme, Krajcárová. Michalovčanka Glankovičová má resty z fyzickej prípravy a tak som namiesto nej nominovala Hajósovú," uviedla trénerka V. Zaťková, ktorej tím čaká 12.-18. novembra obhajoba prvenstva na tradičnom turnaji Slovakia Cup v Šali.

Nominácia SR: brankárky: Ingrid Kudročová, Lívia Kodayová (obe Duslo Šaľa), Lenka Krajcárová (Chirana Medical) krídla: Zuzana Banková, Stanislava Sedláková (obe Šaľa), Vladimíra Bordácsová a Dagmar Stuparičová (obe Chirana Bratislava) pivotky: Jana Caltíková (Šaľa), Lucia Uhráková (Inter) spojky: Katarína Dubajová (Oldenburg), Marcela Vlčková, Jana Oborilová (obe HC Lipsko), Jana Poláková, Martina Halásová, Anikó Hajósová (všetky Chirana), Zuzana Hrabovská (Šaľa),

Súvisiace články