Streda, 16. júna, 2021Meniny má Blanka, Bianka

Na exhibícii len Marián Hossa

Sportnet|24. jan 2004 o 00:00

NEW YORK - V 52. vydaní exhibičného podujatia All Stars zámorskej NHL sa 8. februára v St. Paul predstaví jediný slovenský hokejista - útočník Ottawy Senators Marián Hossa.

NEW YORK - V 52. vydaní exhibičného podujatia All Stars zámorskej NHL sa 8. februára v St. Paul predstaví jediný slovenský hokejista - útočník Ottawy Senators Marián Hossa.

Vedenie ligy vo štvrtok uzavrelo konečné nominácie na tradičný zápas hviezd, ktorý bude hostiť hala Minnesoty Wild Xcel Energy Center. Otváracie formácie v konfrontácii elít Východnej a Západnej konferencie určilo už 8. januára sčítanie hlasov fanúšikov. Zvyšné mená doplnilo vedenie ligy v spolupráci s generálnymi manažérmi klubov.

Pre Hossu to bude už tretia účasť medzi hviezdami. Pred rokom na Floride hrala až štvorica Slovákov - Hossa, Šatan, Chára a Gáborík. Tentoraz v nominácii chýba napríklad Žigmund Pálffy z LA, ktorý sezónu skončil predčasne s vykĺbeným ramenom.

Organizátori sa snažili rozdeliť miestenky pre hráčov z čo najväčšieho možného počtu klubov, takže nominácia úplne neodráža kvalitatívnu skutočnosť, a preto sa do nej nedostal napríklad ani spoľahlivo bodujúci líder St. Louis Pavol Demitra či Ladislav Nagy z Phoenixu.

Rekordérom v exhibícii bude kapitán New Yorku Rangers Mark Messier, ktorý vo veku 43 rokov nastúpi už na svoj 15. zápas hviezd. V dejinách All Star absolvovala viac zápasov iba štvorica hokejistov - Gordie Howe (23), Raymond Bourque (19), Wayne Gretzky (18) a Frank Mahovlich (15). Vo vyššom veku sa v šou doteraz predstavili len dvaja hráči - Howe ako 51-ročný a Doug Harvey ako 44-ročný.

(tasr)

Východná konferencia

Brankári

Brodeur (New Jersey), Luongo (Florida), Theodore (Montreal).

Obrancovia

Stevens (New Jersey), Niedermayer (New Jersey), Aucoin (NY Islanders), Boynton (Boston), Redden (Ottawa), Souray (Montreal).

Útočníci

Thornton (Boston), Kovaľčuk (Atlanta), St. Louis (Tampa Bay), Alfredsson, Marián HOSSA (obaja Ottawa), Jágr (Washington), Lang (obaja Washington), Messier (NY Rangers), Primeau (Philadelphia), Roberts (Toronto), Roenick (Philadelphia), Sundin (Toronto). Tréner: Pat Quinn (Toronto), asistent: Ken Hitchcock (Philadelphia).

západná konferencia

Brankári

Turco (Dallas), Roloson, Minnesota), Vokoun (Nashville).

Obrancovia

Lidström (Detroit), Blake (Colorado), Kuba (Minnesota), Norström (Los Angeles), Pronger (St. Louis), Timonen (Nashville).

Útočníci

Modano, Guerin (obaja Dallas), Bertuzzi (Vancouver), Daciuk (Detroit), Doan (Phoenix), Iginla (Calgary), Marleau (San Jose), Nash (Columbus), Näslund (Vancouver), Sakic (Colorado), Tanguay (Colorado), Tkachuk (St. Louis). Tréner: Dave Lewis (Detroit), asistent: Marc Crawford (Vancouver).

Súvisiace články