Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Na čele sú Grušinová - Gončarov

Sportnet|18. jan 2006 o 00:00

LYON - Úvodná disciplína 97. ME v krasokorčuľovaní sa stala korisťou ukrajinského tanečného páru Jelena Grušinová a Ruslan Gončarov. V lyonskom Paláci športov predviedli Ukrajinci najlepšiu jazdu v povinných tancoch, za ktorú dostali od rozhodcov 38,82 .

LYON - Úvodná disciplína 97. ME v krasokorčuľovaní sa stala korisťou ukrajinského tanečného páru Jelena Grušinová a Ruslan Gončarov. V lyonskom Paláci športov predviedli Ukrajinci najlepšiu jazdu v povinných tancoch, za ktorú dostali od rozhodcov 38,82 b. Litovský pár Margarita Drobiazková a Povilas Vanagas zaznamenal úspešný vstup na medzinárodné ovály po takmer štvorročnej odmlke, keď skončil druhý s bodovou známkou 38,34. Favorizovaní Rusi a obhajcovia vlaňajšieho triumfu Tatiana Navková a Roman Kostomarov sú po povinných tancoch na 3. priečke a ich vystúpenie ocenili rozhodcovia známkou 38,21 b.

Ruský krasokorčuliar Jevgenij Pľuščenko sa napokon pokúsi v Lyone získať piaty titul. Držiteľ štyroch zlatých medailí z ME sa sťažoval už v decembri krátko potom, čo na národnom šampionáte v Kazani získal siedmy domáci titul, na príznaky neznámeho ochorenia.

Tréner Alexej Mišin včera potvrdil Pľuščenkov štart, ktorý začiatkom týždňa spochybnili niektoré správy o jeho zdravotnom stave. "Nedávno trápilo Jevgenija nachladnutie, ale nikdy neohrozilo jeho účasť na šampionáte," povedal Mišin, ktorého zverenec bude obhajovať vlaňajší triumf z Turína.

Petrohradčan nedokončil pre zranenie vlaňajšie MS v Moskve, na šampionáte v Európe však s prehľadom vyhral. Teraz chce získať piaty titul a nechce sa nechať zastaviť ani švajčiarsko-francúzskym duom Stephane Lambiel, Brian Joubert. Lambiel je úradujúcim majstrom sveta, Joubert Pľuščenka zdolal na ME 2004 v Budapešti.

Súťaž mužov by mala byť pre divákov najväčším lákadlom.

Trojnásobný majster sveta je najväčším favoritom na zlato v olympijskej súťaži v Turíne, čo potvrdil aj suverénnym víťazstvom nad Lambielom na novembrovom podujatí GP ISU v Petrohrade. (tasr, sita)

Výsledky, povinné tance: 1. Grušinová/Gončarov (Ukr.) 38,82 b, 2. Drobiazková/Vanagas (Lit.) 38,34, 3. Navková/Kostomarov (Rus.) 35,21, 4. Delobelová/Schönfelder (Fra.) 35,66, 5. Chaitová/Sachnovskij (Izr.) 34,79, 6. Faiellová/Scali (Tal.) 33,21.

Súvisiace články