Utorok, 21. septembra, 2021Meniny má Matúš

Murray sa zasnúbil a prepustil dvoch trénerov

Andy Murray a Kim Searsová. (Autor: SITA/AP)
SITA|27. nov 2014 o 09:49

Britský tenista sa zasnúbil s dlhoročnou priateľkou Kim Searsovou.

LONDÝN. Dvojnásobný grandslamový šampión Andy Murray na sklonku roka robí zmeny v osobnom aj tenisovom zázemí. Zasnúbil sa s dlhoročnou priateľkou Kim Searsovou a pracovne sa rozišiel s dvojicou trénerov Dani Vallverdu, Jez Green.

Vzťah bývalej dvojky svetového rebríčka a Kim Searsovej trvá od roku 2006. Kim je dcéra bývalého tenistu a neskôr uznávaného trénera Nigela Searsa, ktorý istý čas viedol aj Slovenku Danielu Hantuchovú.

Víťaz US Open 2012, Wimbledonu 2013 a londýnskeho olympijského turnaja krátko pred oznámením zásnub informoval, že jeho podporný tím okolo Amélie Mauresmovej opúšťajú asistent trénera Vallverdu a kondičný kouč Green.

"Po skončení sezóny sme si spoločne sadli a padlo rozhodnutie, že rozchod bude najlepší pre všetky strany," uviedol 27-ročný Škót. Jeho spolupráca s francúzskou trénerkou pokračuje. Začala pred tohtoročným Wimbledonom, keď z Britovho zázemia ubudol Ivan Lendl pre vyťaženosť. Vallverdu je viac ako desať rokov Murrayho blízky priateľ, poznajú sa z akadémie v Španielsku.

Súvisiace články