Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Molčan, Kužmová a Mihalíková si zahrajú na Australian Open

Sprava Martin Blaško, Alex Molčan, Viktória Kužmová, Kristína Schmiedlová a tréner Ľubomír Kurhajec pred odletom na olympijské hry mládeže v Nankingu 9. augusta 2014 v Bratislave. (Autor: archív TASR)
SITA|Publikované 29. dec 2014 o 08:50

Kristína Schmiedlová už medzi juniormi hrať nebude.

MELBOURNE. Alex Molčan, Viktória Kužmová a Tereza Mihalíková sú zo slovenských tenistov nad čiarou hlavnej súťaže dvojhry juniorov na úvodnom grandslamovom turnaji sezóny Australian Open.

Mládežnícke súťaže v Melbourne sú na programe 24. - 31. januára.

Menoslov akceptovaných priniesla internetová stránka Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF).

Rovnaká trojica zo SR smeruje na prípravné podujatie AGL Loy Yang Traralgon Junior International v Traralgone (17. - 22. januára).

Kristína Schmiedlová nebude hrať

Slovenská tenistka Kristína Schmiedlová sa koncom januára napokon nezapojí do juniorského diania na úvodnom grandslamovom turnaji sezóny Australian Open v Melbourne.

Na základe dohody s trénerom a Slovenským tenisovým zväzom (STZ) sa členka programu Národného tenisového centra rozhodla, že sa v roku 2015 už bude koncentrovať na ženské turnaje. Sedemnásťročná Košičanka to oznámila na Facebooku.

Mladšia sestra fedcupovej reprezentantky SR Karolíny Schmiedlovej figuruje na 6. priečke v tzv. kombinovanom juniorskom svetovom rebríčku ITF. Na tohtoročnom Wimbledone sa prebojovala až do finále singlovej súťaže dievčat.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.