Kop z pekla! Dobrotka na ME knokautoval súpera a berie zlato

Richard Dobrotka po finálovom knokaute
Richard Dobrotka po finálovom knokaute (Zdroj: YouTube: GAMMA)
Vladimír Bilohuščin|28. sep 2022 o 12:55

Slovensko si z majstrovstiev odnáša tri zlaté medaily.

TBILISI. Jedným z najpríjemnejších prekvapení európskeho šampionátu GAMMA v MMA bol nepochybne výkon Richarda Dobrotku z bystrického Dracula Gymu.

Ten sa predstavil v Striking MMA v kategórii do 61.2 kilogramu a po dvoch výhrach sa dokázal prebojovať až do súboja o zlato.

Dobrotka vo finále narazil na domáceho Beka Gogaladzeho, ktorého dopredu hnala celá domáca hala. Čo ale prišlo v prvom kole sa len tak nevidí.

Po pekných výmenách, kedy obaja bojovníci mali svoje momenty sa Dobrotka pekne vyhol útoku súpera a ľavou nohou zasadil výborný kop na hlavu.

Gogaladze sa po tomto kope ocitol na zemi a pár sekúnd si nechal na vydýchnutie.

V tom momente už slovenský reprezentant vedel, že je blízko zisku zlatej medaily a aj keď sa Gogaladze po chvíli zdvihol na nohy, hlavný rozhodca Jakub Müller súboj ukončil, nakoľko bol Gruzínec stále poriadne otrasený.

Dobrotka tak fantastickým ukončením získal pre Slovensko na európskom šampionáte tretiu zlatú medailu, predošlé dve získala Veronika Smolková.

Vladimír Bilohuščin
Vladimír Bilohuščin je zakladateľ webu o zmiešaných bojových umeniach SvetMMA, kde pôsobil viac ako 5 rokov na poste šéfredaktora. V marci 2021 prešiel spolu s celou redakciu do Sportnetu, kde sa venuje MMA a ďalším bojovým umeniam. Vo voľnom čase rád hráva volejbal.
Nachádzate sa tu: