Mirnyj s Nestorom sú v Londýne už v semifinále

SITA|22. nov 2011 o 14:57

Francúzsky tenista Michael Llodra a Srb Nenad Zimonjič zvíťazili na ATP World Tour Finals v Londýne nad Indom Rohanom Bopannom a Pakistancom Aisamom-Ul-Haqom Qureshim.

Llodra a Zimonjič porazili Bopanna s Qureshim, Mirnyj a Nestor Fyrstenberga s Matkowskim.

LONDÝN. Francúzsky tenista Michael Llodra a Srb Nenad Zimonjič zvíťazili v utorňajšom stretnutí základnej B-skupiny štvorhry na ATP World Tour Finals v Londýne nad Indom Rohanom Bopannom a Pakistancom Aisamom-Ul-Haqom Qureshim7:6 (6), 6:3.

Ázijský pár dosiahol v prvom dejstve brejk na 5:4, v desiatom geme však nepremenil dva setbaly. Bopanna a Qureshi potom ako podávajúci v dvanástej hre odvrátili jeden setbal, v tajbrejku premrhali náskok 6:2 a pykali za to. Llodra so Zimonjičom unikli v druhej časti brejkom na 3:2 a pridali "poistku" v deviatom geme, čo už znamenalo ich triumf.

Mirnyj s Nestorom postúpili do semifinále

V druhom utorkovom zápase štvorhry v B-skupine zdolal bielorusko-kanadský pár Max Mirnyj, Daniel Nestor poľskú dvojicu Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski 6:4, 6:3 za 75 minút a vybojoval si tak postup do semifinále.

Tretí nasadení dovolili súperom iba raz prelomiť ich podanie, kým Mirnyj s Nestorom až trikrát získali servis Poliakov. Na postupe Bielorusa s Kanaďanom už nemôže zmeniť ani prípadná štvrtková prehra s francúzsko-srbským párom Michael Llodra, Nenad Zimonjič.

Mirnyj s Nestorom v súboji s menej skúsenými súpermi využili na víťazstvo druhý mečbal.

icoATP World Tour Finals, utorok:

Štvorhra, B-skupina:

Michael Llodra, Nenad Zimonjič (Fr./Srb.-2) - Rohan Bopanna, Aisam-Ul-Haq Qureshi (India/Pak.-5) 7:6 (6), 6:3 za 85 minút

Max Mirnyj, Daniel Nestor (Biel./Kan.-3) - Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski (Poľ.-8) 6:4, 6:3 za 75 minút

Tabuľka B-skupiny štvorhry:

1. Mirnyj, Nestor 2 2 0 4:1 24:19 4 - istota postupu do semifinále

2. Fyrstenberg, Matkowski 2 1 1 2:3 20:23 2

3. Llodra, Zimonjič 2 1 1 3:2 24:22 2

4. Bopanna, Qureshi 2 0 2 1:4 21:25 0

Legenda: poradie, dvojica, zápasy, víťazstvá, prehry, sety, gemy, body.

Predchádzajúce výsledky: Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski (Poľ.-8) - Michael Llodra, Nenad Zimonjič (Fr./Srb.-2) 6:4, 5:7, 11:9 (zápasový tajbrejk), Max Mirnyj, Daniel Nestor (Biel./Kan.-3) - Rohan Bopanna, Aisam-Ul-Haq Qureshi (India/Pak.-5) 7:6 (2), 4:6, 11:9 (zápasový tajbrejk), Max Mirnyj, Daniel Nestor (Biel./Kan.-3) - Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski (Poľ.-8) 6:4, 6:3

Tabuľka A-skupiny štvorhry:

1. Lindstedt, Tecau 1 1 0 2:0 13:7 2

2. B. Bryan, M. Bryan 1 1 0 2:1 14:12 2

3. Melzer, Petzschner 1 0 1 1:2 12:14 0

2. Bhupáthí, Paes 1 0 1 0:2 7:13 0

Doterajšie výsledky: Bob Bryan, Mike Bryan (USA-1) - Jürgen Melzer, Philipp Petzschner (Rak./Nem.-7) 6:7 (4), 7:5, 10:7 (zápasový tajbrejk), Robert Lindstedt, Horia Tecau (Švéd./Rum.-6) - Maheš Bhupáthí, Leander Paes (India-4) 7:6 (6), 6:1