Sobota, 31. júla, 2021Meniny má Ignác

Mertiňák vynechá aj US Open

SITA|17. aug 2011 o 16:42

Michal Mertiňák zo zdravotných dôvodov vynechá po Wimbledone aj záverečný grandslamový turnaj sezóny US Open, ktorý sa v New Yorku začne 29.

BRATISLAVA. Slovenský Tenista roka 2009 augusta.

"Túto sobotu som mal odletieť. Nie však do Ameriky, ale na mesačný pobyt v rehabilitačnom centre Michala Novotného na Tenerife. Je fyzioterapeutom Ernestsa Gulbisa, predtým robil pre ATP. V minulosti pri podobných problémoch, aké mám teraz ja, pomohol Igorovi Andrejevovi či Ane Ivanovičovej. Dnes som si však bol skúsiť zahrať na tvrdom povrchu na Slávii Agrofert STU s Filipom Poláškom a bolo to pomerne dobré. Najprv som mal neoprénový spevňujúci opasok, potom som si ho aj dal dolu. Vo štvrtok to otestujem s Lukášom Lackom. Ak sa chrbát pri záťaži predsa len zase ozve, odcestujem na to liečenie budúcu sobotu. Práve som to posunul o týždeň. Samozrejme, nebol by som rád, ak by som sa musel niekam na mesiac ´odlifrovať´ a každý deň päť hodín cvičiť. Po ôsmich doktoroch však nedávam veľkú šancu tomu, že sa tej rehabilitácii napokon naozaj vyhnem," povedal pre agentúru SITA Michal Mertiňák.

"Magnetická rezonancia v Piešťanoch ukázala vysunutie platničky medzi štvrtým a piatym stavcom o štyri milimetre, čo je vraj ešte pomerne dobré, bývajú aj horšie stavy. Predvčerom som bol v Dunajskej Strede u jedného ´naprávača´, ktorého mi odporučili. Dosť mi to pomohlo. V súvislosti s Davisovým pohárom proti Ukrajincom, ktorý bude 16. - 18. septembra, však zatiaľ ťažko robiť nejaké prognózy."

Tridsaťjedenročný bývalý 12. muž svetového rebríčka ATP vo štvorhre Mertiňák pôvodne uvažoval o návrate do súťažného diania od 21. augusta vo Winstone-Saleme, ale skrátené zámorské turné s prirodzeným vyústením v podobe medzinárodných otvorených majstrovstiev Spojených štátov amerických napokon zavrhol: "Nemalo by to zmysel. Ak by aj chrbát poslúchal, už by som si ťažko zohnal partnerov, dvojice sú dávno dohodnuté."

Semifinalista londýnskeho halového "výberového" šampionátu ATP World Tour 2009 Finals Mertiňák nútene pauzoval od 30. mája do 19. júla. Odvtedy absolvoval tri zápasy na antuke v Hamburgu a Umagu po boku Čecha Lukáša Dlouhého, znova však vyvstali ťažkosti s chrbticou.

Súvisiace články