Mertiňák postúpil v Prostějove už do semifinále

SITA|6. jún 2012 o 16:00

Čapkovič si odnáša 1830 eur a 10 bodov do svetového rebríčka, v ktorom figuruje na 222. priečke.

PROSTĚJOV. Pavol Červenák zvíťazil v stredajšom stretnutí osemfinálového 2. kola dvojhry na turnaji ATP Challenger Tour Unicredit Czech Open v českom Prostějove (dotácia 106 500 eur, antuka) nad favorizovaným 29-ročným Španielom Guillermom Garcíom-Lópezom 6:7 (4), 6:4, 6:2.

Využil 8 z 13 brejkbalov, zdolaný premenil iba 5 zo 17 príležitostí preraziť servis.

Ide už o tretí triumf hráča zo SR nad niektorým z členov Top 100 na tomto podujatí po utorňajších úspechoch Mareka Semjana proti Španielovi Verdascovi a Kamila Čapkoviča v dueli s Talianom Filippom Volandrim.

Dvadsaťštyriročný Bratislavčan Červenák sa vo štvrťfinále miestnej singlovej súťaže stretne s domácou 33-ročnou dvojkou turnaja Radkom Štěpánkom (27., figuroval aj na 8. stupienku). Karvinskému rodákovi sa pokúsi odplatiť prehru 2:6, 6:7 (7), ktorú inkasoval pred piatimi rokmi na tvrdom povrchu v Marseille. Červenák už má istotu 3100 eur a 25 bodov do svetového rebríčka, v ktorom sa nachádza na 228. pozícii.

Kamil Čapkovič prehral v Prostějove v 2. kole s takisto nenasadeným domácim Janom Hájkom, 128. v renkingu, 5:7, 3:6.

Dvadsaťšesťročný michalovský rodák Čapkovič si odnáša 1830 eur a 10 bodov do svetového rebríčka, v ktorom figuruje na 222. priečke. V utorok upútal zdolaním Taliana Filippa Volandriho (81.).

Igor Zelenay a Travis Parrott nasadení ako štvrtí zvíťazili v 1. kole štvorhry na turnaji v Prostějove nad domácim Lukášom Rosolom a Brazílčanom Joaom Souzom 6:2, 0:6, 10:8 (zápasový tajbrejk).

Michal Mertiňák a Čech Lukáš Dlouhý nasadení ako druhí postúpili do semifinále po výhre nad domácimi Janom Hájkom a Jaroslavom Pospíšilom 6:4, 6:3.

Igor Zelenay a Travis Parrott nasadení ako štvrtí prehrali vo štvrťfinále štvorhry s taiwanským párom Chsieh Čcheng-pcheng, Lee Chsin-Chan za 61 minút 3:6, 4:6.

ico

Dvojhra ATP Challenger Tour Unicredit Czech Open v českom Prostějove - 2. kolo (osemfinále):

Jan Hájek (ČR) - Kamil Čapkovič (SR) 7:5, 6:3 za 95 minút

Pavol Červenák (SR) - Guillermo García-López (Šp.-7) 6:7 (4), 6:4, 6:2 za 180 minút

Štvorhra - 1. kolo:

Travis Parrott, Igor Zelenay (USA/SR-4) - Lukáš Rosol, Joao Souza (ČR/Braz.) 6:2, 0:6, 10:8 (zápasový tajbrejk) za 67 minút

Štvorhra - štvrťfinále:

Lukáš Dlouhý, Michal Mertiňák (ČR/SR-2) - Jan Hájek, Jaroslav Pospíšil (ČR) 6:4, 6:3 za 76 minút

Chsieh Čcheng-pcheng, Lee Chsin-Chan (Taiw.) - Travis Parrott, Igor Zelenay (USA/SR-4) 6:3, 6:4 za 61 minút