Futbalisti Česka na ME vo futbale 2021. (Autor: TASR/AP)
TASR|24. mar 2021 o 21:35

Nemecko zlomilo Maďarov až po hodine.

AKTUALIZOVANÉ O 23:59

ĽUBĽANA. Futbaloví reprezentanti Česka remizovali v úvodnom vystúpení na ME hráčov do 21 rokov s Talianmi 1:1.

V zápase B-skupiny v slovinskom Celje prehrali polčas po góle útočníka FC Janov Gianluigiho Scamaccu, no v 75. minúte si dal stredopoliar Spezie Giulio Maggiore vlastný gól.

Záver Taliani navyše nezvládli, dvaja ich hráči uvideli červené karty.

Španieli v druhom zápase skupiny zdolali v Maribore domácich Slovincov 3:0. Všetky góly padli po prestávke.

V zápase A-skupiny, ktorá sa hrá v Maďarsku, zlomili Nemci domácu reprezentáciu tromi gólmi až po hodine hry.

Dvakrát sa presadil stredopoliar Wolfsburgu Bote Baku. V súboji Rumunsko - Holandsko (1:1) padli naopak oba góly už v úvodných dvadsiatich minútach.