Maratón vo Viedni ovládli Keňania, Vnenčáková skončila v polmaratóne siedma

Albert Korir prechádza cieľom Viedenského maratónu na prvom mieste.
Albert Korir prechádza cieľom Viedenského maratónu na prvom mieste. (Autor: TASR/AP)
SITA|23. apr 2017 o 13:03

Ženská víťazka Nancy Kipropová má už tridsaťsedem rokov, bežeckú kariéru začala až ako dvadsaťtriročná.

VIEDEŇ. Víťazom 34. ročníka mestského maratónu vo Viedni sa stal Keňan Albert Korir časom 2:08:40 hodiny po tom, ako v dramatickom záverečnom šprintérskom dobehu zdolal svojho krajana Ishmalea Bushendicha (2:08:42 hodiny).

Za traťovým rekordom Etiópčana Felekeho z roku 2014 zaostal o 2:59 minúty.

Vyhrala sedemnásobná matka

V Nemecku žijúci Korir si vybojoval svoje prvé maratónske víťazstvo v kariére a o 1:28 minúty si zlepšil doterajšie osobné maximum. Pre Keňu to bol štrnásty mužský triumf vo Viedni. Slovenský vytrvalec Boris Csiba preteky nedokončil.

Na medzičase na polmaratóne bol majster SR z roku 2014 ešte na 22. mieste (1:12:46) a útočil na svoj osobný rekord 2:26:57 h. Posledný raz sa objavil na medzičase na 30. kilometri, no potom už vo výsledkoch nefiguroval.

Pozrite si niekoľko záberov z maratónu vo Viedni: fotogaléria

23.4.2017

V súťaži žien dominovala už 37-ročná Keňanka Nancy Kipropová časom 2:24:20 h, ktorá si takmer o minútu zlepšila osobné maximum. Sedemnásobná matka (má dve vlastné deti a päť adoptovaných) začala svoju bežeckú kariéru až v 23 rokoch.

Vnenčáková dobehla v polmaratóne siedma

V polmaratóne žien sa do prvej dvadsiatky dostali dve Slovenky. Soňa Vnenčáková zo Svitu bola siedma a v USA žijúca rodáčka z Liptovského Mikuláša Katarína Jánošíková dobehla osemnásta. "Bežalo sa mi veľmi zle, dala som si vlastne len taký výklus. Tri dni pred pretekmi som ochorela, s vírusom v tele sa nedá bežať. Som sklamaná, lebo som veľmi veľa trénovala," uviedla Katarína Jánošíková.

Vlani sa snažila kvalifikovať na olympijský maratón do Ria de Janeiro.