Man City vyradil v pohári londýnsku Chelsea

Nasri strelil druhý gól Citizens.
Nasri strelil druhý gól Citizens. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|15. feb 2014 o 21:28

Prvé štyri tímy Premier League vytvorili dve osemfinálové dvojice v FA cupe, v nedeľu hrá Liverpool na ihrisku Arsenalu.

BRATISLAVA. Futbalisti Manchestru City zdolali v sobotňajšom stretnutí osemfinále Anglického pohára (FA Cupu) tím FC Chelsea 2:0 a postúpili medzi posledných osem účastníkov. "Citizens" tak súčasne hráčom zo Stamford Bridge odplatili dve ligové prehry z tejto sezóny.

Skóre zápasu otvoril už po 16 minútach Stevan Jovetič, ktorý si nabehol na kolmicu do šestnástky a obhodil vybiehajúceho brankára Petra Čecha. Druhý úspech domácich zaznamenal v 67. minúte Samir Nasri.

Stretnutie na štadióne Etihad bolo súčasne aj mikrosúbojom známych trénerov Manuela Pellegriniho a Jose Mourinha. Čílsky kormidelník sa tešil len z druhého triumfu nad portugalským kolegom z desiatich vzájomných zápasov.

Cardiff City - Wigan Athletic 1:2

Stretnutie Sheffield Wednesday - Charlton Athletic pre nepriaznivé počasie odložili.