Piatok, 30. júla, 2021Meniny má Libuša

Ljubičič a Federer v Miami suverénne do finále

SITA|1. apr 2006 o 08:54

MIAMI 1. apríla (SITA) - Švajčiar Roger Federer a Chorvát Ivan Ljubičič postúpili do finále dvojhry na tenisovom turnaji ATP Masters Series Nasdaq-100 Open v Miami na Floride (dotácia 3,45 mil. USD), ...

MIAMI 1. apríla (SITA) - Švajčiar Roger Federer a Chorvát Ivan Ljubičič postúpili do finále dvojhry na tenisovom turnaji ATP Masters Series Nasdaq-100 Open v Miami na Floride (dotácia 3,45 mil. USD), keď si v piatok obaja suverénnym spôsobom poradili so svojimi semifinálovými súpermi. Najvyššie nasadený Federer zdolal turnajovú jedenástku Španiela Davida Ferrera za 59 minút 6:1, 6:4. Švajčiar opäť natiahol sériu víťazných stretnutí na amerických turnajoch (47) ako aj na turnajoch série Masters (23) a v nedeľu bude mať šancu úspešne zavŕšiť obhajobu titulu z minulého roka.

Ljubičič prekvapujúco nedal najmenšiu šancu tretiemu nasadenému Argentínčanovi Davidovi Nalbandianovi a vyhral za 71 minút 6:1, 6:2. Dvadsaťsedemročný Chorvát podal v silnom vetre koncentrovaný výkon s minimom chýb a pri svojom podaní stratil počas celého zápasu iba päť loptičiek. Ljubičič postúpil do svojho tretieho finále na podujatí série Masters, v predchádzajúcich dvoch vlani v Madride a Paríži neuspel. Ak vysoký Chorvát zvíťazí, v pondelok sa ocitne v rebríčku ATP Entry najvyššie v kariére, na 4. mieste.

Federer a Ljubičič sa stretnú na profesionálnom okruhu už trinástykrát, doterajšia bilancia 9:3 jasne favorizuje svetovú a turnajovú jednotku. Federer bude bojovať o 37. turnajový titul v kariére a jubilejný desiaty na turnaji Masters Series.


MUŽI

Dvojhra - semifinále:

Ivan Ljubičič (6-Chorv.) - David Nalbandian (3-Arg.) 6:1, 6:2

Roger Federer (1-Švajč.) - David Ferrer (11-Šp.) 6:1, 6:4


Štvorhra - semifinále:

Jonas Björkman, Max Mirnyj (2-Švéd./Biel.) - Paul Hanley, Kevin Ullyett (4-Austr./Zimb.) 6:3, 7:6 (1)


ŽENY

Štvorhra - semifinále:

Lisa Raymondová, Samantha Stosurová (1-USA/Austr.) - Svetlana Kuznecovová, Amélie Mauresmová (Rus./Fr.) 6:4, 6:2

Liesel Huberová, Martina Navrátilová (7-JAR/USA) - Šinobu Asagoeová, Katarina Srebotniková (8-Jap./Slovin.) 6:7 (7), 6:1, 6:3


Súvisiace články