Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

Legendárny Howe prirovnal zákrok bitkára Domiho k Mikitovi

TASR|5. jún 2001 o 14:28

London 5. júna (TASR) - Počas charitatívnej akcie v kanadskom Londone si legendárny hokejista Gordie Howe zaspomínal aj na súboje s prvým hráčom v NHL so slovenským pôvodom Stanom Mikitom. Jednu z ich konfrontácii v zápase prirovnala najslávnejšia osob

nosť zámorského hokeja v ére pred príchodom Wayna Gretzkého k nedávnemu stretu bitkára z Toronta Tia Domiho a Scotta Niedermayera z New Jersey.

"Domiho muselo niečo v tom zápase veľmi frustrovať," zhodnotil likvidačný zákrok najtrestanejšieho hráča uplynulej sezóny 73-ročný Howe.

"Tiež nevieme, čo priamo na ľade predchádzalo jeho zákroku, no ja som presvedčený, že Domi je v podstate dobrý a čestný mladý muž. Aj v mojej kariére sa vyskytli podobné okamihy. Raz mi niečo podobné vyviedol Stan Mikita. Oceňujem jeho úžasný talent, ale v jednej z jeho prvých sezón mi úplne bez príčiny rozbil peru. Skôr než som mu stihol úder odplatiť, rozhodca Storey ho už vylučoval a tak sa Stan stihol len usmiať, ako skladám napriahnutú ruku," vytiahla niekdajšia opora Detroitu Red Wings Howe spomienku z jedného zo svojich 2421 zápasov počas neuveriteľnej 32-ročnej kariéry v najprestížnejšej lige sveta.

br

Súvisiace články