Nedeľa, 5. decembra, 2021Meniny má Oto

Lazaret Toronta rozšíril Bolland

(Autor: SITA/AP)
SITA|3. nov 2013 o 10:25

Bolland má podobné zranenie ako v minulej sezóne Erik Karlsson

TORONTO. Zoznam zranených hráčov hokejového klubu NHL Toronto Maple Leafs sa v sobotu rozrástol o centra Davea Bollanda, ktorého museli hospitalizovať s reznou ranou na ľavej nohe.

Bolland sa zranil v úvode druhej tretiny stretnutia s Vancouverom (0:4) pri mantineli v súboji so Zackom Kassianom, ktorého korčuľa zasiahla súperovu nohu. Dvadsaťsedemročnému stredného útočníkovi Maple Leafs museli spoluhráči pomôcť odísť z ľadu.

Tréner Toronta Randy Carlyle zatiaľ nepozná detaily zdravotného stavu svojho zverenca. Po zápase však zranenie prirovnal k podobnému Erika Karlssona z Ottawy z minulej sezóny, ktorý musel pauzoval desať týždňov.

"Je to podobné zranenie. Nepoznám ešte rozsah, neviem, či má potrhané aj nejaké väzivá či narušené svalstvo," povedal Carlyle.

Maple Leafs chýbajú pre zranenia aj elitný center Tyler Bozak a obranca Mark Fraser. Bozaka v sobotu vedenie klubu zaradilo na listinu dlhodobo zranených hráčov a do hry bude môcť zasiahnuť najskôr 21. novembra. Bozak sa zranil v dolnej časti tela v piatkovom súboji s Columbusom.

Súvisiace články