Sobota, 6. marec, 2021Meniny má Radoslav, Radoslava

Lacko by si za sezónu dal dva mínus alebo trojku

Lukášovi Lackovi chýba tento rok úspech na grandslamovom turnaji. (Autor: SITA/AP)
Ondrej Gajdoš|Publikované 9. nov 2014 o 21:16

Norbert Gombos nečakal, že sa s deblovým partnerom na Slovak Open dostane až do finále.

BRATISLAVA. V 15. ročníku challengerového turnaja Slovak Open nepribudol domáci víťaz, najbližšie k nemu mal Norbert Gombos vo štvorhre.

S českým partnerom Adamom Pavláskom prehrali vo finále s britskými deblovými špecialistami, bratmi Kenom a Nealom Skupskými 3:6, 6:7.

Nečakal finále

Titul v dvojhre získal 25­ročný Peter Gojowczyk z Mníchova (107. v ATP), ktorý vo štvrťfinále vyradil obhajcu prvenstva Lukáša Lacka. Ako povedal nemecký tenista, do Bratislavy ho nasmeroval jeho prvý tréner v mníchovskej akadémii Pavol Krta.

„Pravdupovediac, s Adamom sme nečakali, že sa dostaneme až do finále,“ priznal slovenský daviscupový reprezentant Gombos, ktorý si viac trúfal v singli, no v osmičke podľahol neskoršiemu finalistovi Dustovovi z Uzbekistanu.

„Je to pre nás obrovská skúsenosť, zdolali sme na turnaji skúsené deblové dvojice.“

Slovenská trojka Gombos (132. v ATP) naháňa v závere sezóny body, aby sa na úvodnom grandslame 2015 Australian Open dostal do hlavnej súťaže a tento týždeň hrá na ďalšom challengeri v Helsinkách.

Nechce myslieť na tenis

Naopak pre dvojnásobného víťaza Slovak Open z rokov 2011 a 2013 Lukáša Lacka (77. v ATP) sa táto sezóna po turnaji v Bratislave už skončila.

„Pôvodne som mal ešte v pláne challenger v talianskej Brescii, ale cítim sa vysilený. Potrebujem oddych, nechcem myslieť na tenis,“ povedal Lacko, ktorý by si za výsledky v tomto roku dal známku dva mínus alebo trojku.

„Chýbal mi lepší výsledok na grandslamovom turnaji, v rebríčku som chcel byť vyššie.“

Súvisiace články