Nedeľa, 1. augusta, 2021Meniny má Božidara

Dočkali sa aj Španieli. La Ligu čoskoro reštartujú, rozbehne sa prestížnym derby

Lionel Messi. (Autor: TASR/AP)
TASR|29. máj 2020 o 20:59

Novú sezónu chcú začať v septembri.

MADRID. Najvyššia španielska futbalová súťaž sa znovu rozbehne 11. júna sevillským derby medzi Betisom a FC. V piatok sa na tom dohodli predstavitelia Národnej rady pre šport (CSD), La Ligy a futbalovej federácie (RFEF).

Sezónu, ktorú prerušila pandémia koronavírusu, by mali dohrať cez víkend 18. a 19. júla, no len ak to dovolí situácia v krajine a zostávajúcich jedenásť kôl pôjde hladko, informoval denník Marca.

Aj druhá najvyššia súťaž by sa mala rozbehnúť 11. júna a jej koniec je naplánovaný na 2. augusta. Štart nasledujúcej sezóny je predbežne na programe 12. septembra.

Futbalové súťaže v krajine prerušili pre pandémiu koronavírusu v polovici marca.

"Dúfame, že Madrid a Barcelona sa dostanú do druhej fázy uvoľňovania opatrení, aby sme tam mohli hrať. Viac ako 130 ľudí pracuje na tom, aby sme mohli cestovať, organizovať zápasy a všetko ostatné. Dôležitý bude deň, keď skončíme tento ročník. Nasledujúci by sa mal začať 12. septembra," uviedol šéf La Ligy Javier Tebas.

Zápasy sa budú hrať za zatvorenými bránami štadiónov, no diváci si budú môcť vybrať, akým spôsobom ich budú sledovať v televízii.

"Budú si môcť zvoliť skutočný obraz alebo zápas s virtuálnymi divákmi a zvukmi z hľadiska," dodal Tebas.

Do konca sezóny zostáva jedenásť kôl, na čele tabuľky figuruje FC Barcelona s dvojbodovým náskokom pred Realom Madrid. Krajinu budú začiatkom leta sužovať vysoké teploty, hrať by sa preto malo v neskorých večerných hodinách.

Súvisiace články