Nedeľa, 1. augusta, 2021Meniny má Božidara

Španieli sa dohodli, La Liga bude pokračovať

Futbalisti FC Barcelona. (Autor: TASR/AP)
SITA|19. apr 2020 o 16:34

Termín zatiaľ nie je známy.

BRATISLAVA. Vedenie La Ligy, Španielska kráľovská futbalová federácia (RFEF) a Najvyššia rada pre šport (CSD) sa dohodli na dokončení sezóny v španielskej najvyššej súťaži - La Lige.

Všetky tri zúčastnené strany sa dohodli na pokračovaní v zatiaľ neurčenom čase. Všetko bude závisieť od vývoja situácie v súvislosti s pandémiou koronavírusu v krajine.

Informuje o tom anglická verzia španielskeho športového denníka Marca.

Na stretnutí sa zúčastnili prvý muž Španielskej kráľovskej futbalovej federácie Luis Rubiales, šéfka CSD Irene Lozanová a prezident La Ligy Javier Tebas.

Pre pandémiu koronavírusu sú momentálne zastavené všetky najvyššie futbalové súťaže v Európe s výnimkou Bieloruska, liga sa začala hrať aj v ázijskom Tadžikistane.

"V princípe sme dosiahli dohodu, ktorá obsahuje všetky aspekty vplyvov koronakrízy na futbal. CSD sa chce poďakovať predstaviteľom La Ligy a RFEF za ich veľkorysosť a ochotu dosiahnuť dohody, aby sme mohli v krátkodobom, strednodobom aj dlhodobom horizonte pokračovať v práci na návrhu budúcnosti španielskeho futbalu po pandémii," uviedla Irene Lozanová.

V Španielsku stihli odohrať 27 z celkového počtu 38 kôl v sezóne 2019/2020. Na čele tabuľky je úradujúci majster FC Barcelona so ziskom 58 bodov a s náskokom 2 bodov pred Realom Madrid a 11 bodov pred FC Sevilla.

Do skupinovej fázy Ligy majstrov by za týchto okolností smeroval aj štvrtý Real Sociedad San Sebastian.

Všetko o koronavíruse a ochorení Covid-19

(Autor: SME/MM)

Súvisiace články