Valencia stratila dôležité body, počas presilovky inkasovala v poslednej minúte

Marcelino Garcia, tréner Valencie, na ilustračnej fotografii.
Marcelino Garcia, tréner Valencie, na ilustračnej fotografii. (Autor: TASR/AP)
TASR|13. jún 2020 o 08:17

Hrá sa už aj v Španielsku.

MADRID. Futbalisti Valencie stratili dôležité body v boji o účasť v budúcom ročníku Ligy majstrov. V dueli 28. kola La Ligy iba remizovali doma s Levante 1:1, keď vyrovnávajúci gól inkasovali vo ôsmej minúte nadstavenia.

Valencia hrala pred prázdnymi tribúnami štadióna Mestalla v závere presilovku po vylúčení Rogera Martiho a v 89. minúte to využil na presný zásah Rodrigo Moreno.

Domáci ale tesný náskok neudržali, pretože v nadstavenom čase po zákroku Mouctara Diakhabyho na Rubena Veza na hranici šestnástky nariadil rozhodca penaltu pre Levante a Gonzalo Melero v 98. minúte vyrovnal na 1:1.

Zo siedmej priečky tak Valencia stráca na štvrtý Real Sociedad tri body a má na konte o jeden odohraný zápas viac, Levante patrí dvanásta pozícia.

La Liga - 28. kolo:

• Valencia - Levante 1:1 (0:0)

Góly: 89. Rodrigo - 90.+8 Melero (z 11m)

ČK: 74. Marti (Levante)

• Granada - Getafe 2:1 (0:1)

Góly: 70. a 79. Carlos Fernandez - 20. Timor

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Valencia stratila dôležité body, počas presilovky inkasovala v poslednej minúte