Nedeľa, 5. decembra, 2021Meniny má Oto

Kozák: Reprezentácia je iná. Na emócie si dám pozor

(Autor: TASR)
TASR|14. jún 2013 o 09:53

Boli veci, ktoré by sa nemali stať a som presvedčený, že v reprezentácii sa nestanú, vraví Ján Kozák

KOŠICE. Po odvolaní reprezentačných trénerov Stanislava Grigu a Michala Hippa je hlavným kandidátom na túto funkciu Ján Kozák st. Meno kandidáta pred výkonným výborom Slovenského futbalového zväzu (VV SFZ) navrhol vo štvrtok prezident SFZ Ján Kováčik spoločne s viceprezidentom Karolom Belaníkom.

Priazeň ho teší

"Svojim spôsobom som dostal ponuku od pána prezidenta Kováčika. Samozrejme teší ma, že si na mňa spomenuli a najmä, že futbalová verejnosť je naklonená môjmu menu. To ma povzbudzuje, ale závery nerobím, pretože mám ešte svoju prácu. Pracujem každý deň v Košiciach s mužstvom, a keď príde k situácii, že to bude uzatvorené podpisom, môžem sa vyjadriť. Momentálne by som rozprával v teoretickej rovine," uviedol Kozák st.

Snom bývalého československého reprezentanta bolo a je stať sa reprezentačným lodivodom, pretože viesť národný tím považuje za vrchol trénerskej práce.

V prípade záujmu a podpisu zmluvy ho prezident MFK Košice Blažej Podolák uvoľní z radov klubu.

"Oťukávačky, ponuky boli už v minulosti ako aj teraz, stále to skončilo nejako inak. Mal som svoj osobný cieľ, raz sa stať reprezentačným trénerom, keď sa to podarí, tak budem veľmi spokojný. Pán Podolák mi v tejto veci určite brániť nebude, pretože som sa s ním na túto tému rozprával. Nechcem však predbiehať," konštatoval Kozák st.

Mal najdlhší trest

Jeho trénerskú kariéru však sprevádzajú excesy, útoky, verbálne aj fyzické. Mal konflikty s rozhodcami, trénermi i novinármi.

V roku 1995 napríklad po zápase napadol rozhodcu Antona Stredáka, za čo dostal pokutu a ročný dištanc. Je to rekord v našej najvyššej súťaži.

"Myslím si, že za štyridsať rokov, čo robím futbal, tak toho až tak veľa nebolo. Samozrejme boli veci, ktoré by sa nemali stať. Človek bude mať aspoň na čo spomínať. Ttí čo ma poznajú, tak vedia aký som. Tí čo nie a na základe niečoho robia závery, tak im v tom nebránim. Mám rád ľudí okolo seba, ktorých viem zapáliť pre spoločnú prácu, hráčov rovnako. Reprezentácia je niečo iné a veci aké sa stávajú u nás vo futbale neprichádzajú do úvahy, čiže som presvedčený, že takéto veci sa nestanú."

Členovia exekutívy SFZ môžu do pondelka 17. júna navrhnúť mená ďalších kandidátov. Hlasovanie o novom trénerovi sa uskutoční 2. júla.

Súvisiace články