Košice po výhre 3:0 vedú v sérií nad Piešťanmi 3:2

Košický brankár Rasťo Staňa.
Košický brankár Rasťo Staňa. (Autor: TASR)
Sportnet|1. apr 2014 o 17:00

Po nevýraznej prvej tretine Košice pridali a vyhrali nad Piešťanmi piate semifinále 3:0.

BRATISLAVA. Hokejisti Košíc zvíťazili v utorkovom piatom zápase semifinále Slovnaft play-off Tipsport extraligy v domácom prostredí nad hráčmi ŠHK 37 Piešťany 3:0.

"Východniari" sa ujali vedenia 3:2 na zápasy, séria sa hrá sa na štyri víťazstvá. Dva góly košického tímu strelil Richard Jenčík, z nich jeden jeho presný zásah bol z trestného strieľania, favorita poslal do vedenia v 27. min Marek Svatoš.

Košiciam chýba k postupu do extraligového finále jedno víťazstvo, to môžu dosiahnuť už v šiestom stretnutí vo štvrtok 3. apríla o 17.00 h na piešťanskom ľade.

Slovnaft play-off hokejovej extraligy

HC Košice - ŠHK 37 Piešťany 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Góly: 27. Svatoš (Sojčík, Bicek), 31. Jenčík (tr. str.), 59. Jenčík (Bartánus). Rozhodcovia: J. Konc, T. Orolin - Gajan, Smrek, vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, striedanie: 22. Hinďoš (Košice) zapojil sa do hry, 4043 divákov.

stav série: 3:2 - hrá sa na štyri víťazstvá

HC Košice: Staňa - Cebák, Štrbák, Macejko, Šeda, Klouček, Deyl - Bartánus, Bartoš, Jenčík - Svatoš, Chovan, Jokeľ - Bicek, Češík, Sojčík - Skalický, Hrnka, Pašek - 22. Hinďoš

ŠHK 37 Piešťany: Tomek - Drgoň, Filip, Rais, Brňák, Škadra, Bučka, Biro, Cuník - Saliji, Peško, Lušňák - Melichárek, Mišura, Nemec - Haring, Hamrák, Románek - Holovič, Schmidt, Stupka

Pavol Zůbek, asistent trénera HC Košice: "Zápas začal obojstranne opatrne. Bolo vidieť, že na seba narazili mužstvá s dobre prepracovanou defenzívou, dobre bránili stredné pásmo a nevznikalo veľa šancí. V druhej tretine sme viac zariskovali a išli viac za pukom. Z toho sa nám podarilo streliť gól a vypracovať si šancu, po ktorej nasledovalo trestné strieľanie. Vzápätí sa hra upokojila, v tretej tretine sa hralo zo strany na stranu, my sme si chceli udržať výhru, takže sme sa snažili neprepadávať. Sme radi za toto víťazstvo a tešíme sa do Piešťan, kde urobíme všetko preto, aby sme sa posunuli ďalej."

Milan Klement, tréner ŠHK 37 Piešťany: "Druhá tretina bola z našej strany prepadák, vystrelili sme trikrát na bránku a mali jednu presilovku. V tretej tretine sme to zredukovali na tri päťky a odohrali ju obstojne. Samozrejme, že ak nedávate góly, tak nemôžete zrovnať, či otočiť výsledok. Zakončenie bol náš najväčší problém. Verím, že nasledujúci zápas nebude posledným."

Online:

19:15 Zápas sa skonil, Košice vyhrali 3:0.

58. minúta: Do prázdenj brány pri powerplay Piešťan poistil výhru Košíc Jenčík.

50. minúta: Piešťany sú v poslednej tretine aktívnejšie, snažia sa vyrovnať, Košice ale držia stav 2:0.

18:39 Začala sa tretia tretina.

18:24 Skončila sa druhá tretina.

40. minúta: Košice boli v druhej tretine výrazne lepším mužstvom a vedú zaslúžene.

30. minúta: Jenčík premenil trestné strieľanie.

30. minúta: V čistej šanci bol útočník Košíc faulovaný, nasleduje trestné strieľanie.

27. minúta: Košice využili hneď prvú presilovku, skóroval Svatoš.

26. minúta: Domáci budú hrať prvú presilovku, fauloval Brňak.

17:50 Začala sa druhá tretina.

17:35 Skončila sa prvá tretina.

17. minúta: Počas presilovky si hostia väčšiu šancu nevytvorili.

15. minúta: Prvú presilovku budú hrať Piešťan, fauloval Bicek.

10. minúta: Prvú polovicu tretiny odohrali lepšie hostia, mali aj viac šancí a sú aktívnejší.

17:00 Začala sa prvá tretina.

Domov»Hokej»Slovensko»Košice po výhre 3:0 vedú v sérií nad Piešťanmi 3:2