Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Kopeckého budúcnosť v Chicagu je nejasná

Tomáš Kopecký (Autor: SITA)
SITA|26. máj 2011 o 12:25

Slovenský útočník Tomáš Kopecký pravdepodobne nebude pokračovať v tíme zámorskej hokejovej NHL Chicago Blackhawks.

CHICAGO. Ako informuje CSNChicago.com, dvadsaťdeväťročný odchovanec trenčianskeho hokeja po celkom vydarenej sezóne (15 gólov a 27 asistencií v 81 dueloch) bude požadovať ročný plat viac ako 1,2 milióna USD, čo si vedenie "jastrabov" nemôže dovoliť, pretože by muselo uvoľniť iné hviezdy.

Navyše by to výrazne obmedzilo šance Chicaga získať niekoho ďalšieho do kádra. Už po zisku Stanleyho pohára sa fanúšikovia Blackhawks údajne sťažovali, že Kopecký mal z tímu odísť a zostať mal fínsky brankár Antti Niemi, ten je však už súčasťou organizácie San Jose.

Silnejú aj hlasy po výmene Patricka Sharpa, čím by sa finančné pomery v Chicagu ešte viac uvoľnili, pretože Sharp zarábal v tejto sezóne vyše trikrát viac ako slovenský hokejista.

Po odchode ďalších dobrých hráčov ako Kris Versteeg, Dustin Byfuglien či Andrew Ladd sa púť Chicaga v play-off kanadsko-americkej profiligy zastavila už v 1. kole, nad sily obhajcu bol tím Vancouver Canucks, ktorý postúpil už do finále.

Podľa americkej tlače by mali v Chicagu dostať šancu mladíci Jeremy Morin, Ben Smith a Brandon Pirri na úkor napr, aj Tomáša Kopeckého.

Súvisiace články