Piatok, 26. február, 2021Meniny má Viktor

Komárno bolo nad sily Spišiakov

Budú hrať o bronz. Sezóna pre Spišiakov nekončí, čaká na nich séria zápasov o konečné tretie miesto. (Autor: jope)
Sportnet|Publikované 26. apr 2013 o 00:00

V semifinálovej sérii extraligy podľahli basketbalisti Spišskej Novej Vsi kvalitnému mužstvu Komárna na zápasy hladko 0:4.SP. NOVÁ VES. Konečný výsledok štvrtého zápasu 86:89 semifinálovej série medzi Spišiakmi a favorizovaným Komárnom znamenal postup hostí do finále.

Zverenci trénera Černického tak budú hrať o bronz s jedným z dvojice Inter Bratislava – Nitra.

Pred štvrtým stretnutím mali basketbalisti Komárna veľkú psychickú pohodu. Na víťazné stretnutia viedli už 3:0 a tak na východe Slovenska mohli hrať pokojne a hlavne s veľkým prehľadom. Spišiaci sa snažili do poslednej sekundy, no tento súper bol nad ich sily.

„Snaha na našej strane bola. Bojovali sme o každý kôš, o každý bod. Treba však uznať kvality súpera. Boli lepší pod košom a majú dobre vyvážený tím. Boli by sme radšej, keby sme dva domáce zápasy vyhrali. Chýbala však sila pod košom. Nemyslel som si, že to bude tak jednoznačná séria. Slúži chlapcom ku cti, že bojovali a vôbec to nevzdávali. Aj za nepriaznivého stavu sme to otočili. Možno, keby v závere Hovaňák dal skôr tú trojku, všetko by bolo ináč. Musíme chalanov namotivovať na zápasy o bronz, naši skvelí fanúšikovia by si ho iste zaslúžili,“ povedal po štvrtom zápase tréner BK 04 AC LB Spišská Nová Ves Milan Černický.

Posledné stotiny

V domácich vystúpeniach proti Komárnu si Spišiaci hanbu neurobili. Pred týždňom prehrali až v predĺžení 100:104 a v ďalšom domácom vystúpení im k remíze v riadnom hracom čase chýbali stotiny.

Hovaňákova trojka na 89:89 neplatila, lebo už bola po záverečnej siréne.

„Júj, keby tá vyšla. No trojka sa nepodarila, prehrali sme 0:4 na zápasy. Semifinálovú sériu sme hlavne doma mali veľmi dobrú. Treba uznať, že Komárno má kvalitné mužstvo, no doma sme si hanbu neurobili. Škoda, že sme to prehrali na nulu, ale robili sme čo sme mohli. Teraz sa sústredíme na zápasy o konečné tretie miesto,“ smutne skonštatoval po štvrtej prehre výborne hrajúci hráč BK 04 AC LB Spišská Nová Ves Vladimír Hovaňák.Súvisiace články