Pondelok, 18. októbra, 2021Meniny má Lukáš

Jurkemik berie aj víťazstvo 1:0

Sportnet|9. okt 2003 o 00:00

Po príchode slovenskej futbalovej reprezentácie do Domu športu sa všetko sústreďovalo na robustného stopéra Celticu Glasgow Stanislava Vargu. Po dvoch rokoch sa vracia do reprezentácie. Postavou čnie vysoko nad ostatnými a po istom období hľadania sa ...

Po príchode slovenskej futbalovej reprezentácie do Domu športu sa všetko sústreďovalo na robustného stopéra Celticu Glasgow Stanislava Vargu. Po dvoch rokoch sa vracia do reprezentácie. Postavou čnie vysoko nad ostatnými a po istom období hľadania sa na tohto ambiciózneho rodáka z Lipian usmialo športové šťastie. Angličania v Sunderlande ho nechceli, Škóti v niekdajšom Moravčíkovom tíme si ho nevedia vynachváliť. Stano je zasa vďačný za šancu a vravel, že sa jej bude držať dovtedy, kým sa bude dať. Varga odišiel z bývalej Adamcovej reprezentácie ako kapitán a na otázku, či si nechce aj teraz dať pásku na rukáv, sa iba usmial a dodal, že najviac sa teší, že bude hrať. Dobré znamenie.

„Rád som reprezentoval, rád reprezentujem a teší ma, že som opäť v tíme. Prichádzam s rovnakými pocitmi ako kedysi. Mám radosť, že som výkonmi presvedčil a dostal opäť dôveru. Na góly sú útočníci, ak sa však podarí dať gól mne, bude to pekný darček k narodeninám,“ vravel Varga, ktorý ma na konte 39 reprezentačných zápasov bez gólu. Je jediný z tímu, ktorý bol 10. 10. 1998 pri víťazstve vo Vaduze nad Lichtenštajnskom (4:0), keď dal dva góly Tomaschek, po jednom Dubovský a M. Sovič. „To som nevedel. Každopádne som rád naspäť a dúfam, že to nebude môj posledný zápas v reprezentácii. Budem rád, ak sa mi bude dariť. Vraciam sa s tými istými pocitmi ako kedysi.“ Jurkemik: „Vargu som nevolal, kým nehrával. Teraz potvrdil, že do reprezentácie patrí, a môže byť vzorom. Proti Lichtenštajnsku bude hrať, nevolali sme ho, aby sedel na lavičke.“

Reč sa skrútila na poslednú zmenu. Za obrancu Dynama Moskva Michala Haneka, ktorý mal po prílete z Ruska zdravotné problémy so žalúdkom, po vyšetrení ho hospitalizovali a do Lichtenštajnska necestuje, povolali Dušana Sninského zo Žiliny. „Do úvahy prichádzal jeden z tria Sninský, Kratochvíl, Doležaj, rozhodol som sa pre Sninského, ktorý môže byť stopérom i v stredovej línii ako defenzívny štít,“ povedal Jurkemik.

Mužstvo malo včera dva tréningy – predpoludním o 10.30 h a večer od 19.00 h, dnes je na iba jeden, večer. Oficiálny tréning vo Vaduze je o 19.30 h v piatok.

Jurkemik nechce brať na ľahkú váhu súpera, ktorý doteraz získal iba bod s Macedónskom a od ktorého Slovensko ešte ani raz nedostalo gól. „Nesmieme súpera podceniť. Slovenský futbal ešte nie je tak ďaleko, že si môže dovoliť niekoho podceniť. Je to pre nás kvalifikačný súper ako Anglicko či Turecko.“ (ja, sita)

Súvisiace články