Vyhrala dva tituly so Slovenkou. Tenistka prehrala zápas, kde viedla 6:0, 5:0

Ilustračná fotografia. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|10. júl 2022 o 22:30

Zápas sa odohral na WTA turnaji v Budapešti.

BRATISLAVA. O tenise sa hovorí, že je to šport, v ktorom platí, že nikdy nie je koniec, pokiaľ sa neodohrá posledná výmena. A že neexistuje stav, ktorý by sa nedal zvrátiť.

O tom sa presvedčila aj Bieloruska Julija Hatouková. V kvalifikácii turnaja WTA v Budapešti viedla proti Španielke Marine Bassolsovej 6:0, 5:0 a 30:0 a aj tak zápas prehrala.

Za stavu 5:0 a 30:0 v druhom sete bola na príjme, k mečbalu sa nedostala. To ešte prekvapivé nebolo, bola na príjme.

Následne sa k mečbalu nedostala ani na podaní. Ani to ešte nebolo až takým veľkým prekvapením. Stále mala veľký náskok.

Následne za stavu 2:5 sa dostala ku dvom mečbalom, ani jeden nevyužila. Ďalší za stavu 3:5 tiež nevyužila.

Jej súperka nakoniec senzačne vyhrala sedem gemov po sebe a vyhrala set pomerom 7:5.

Vynútila si tak tretí set, v ktorom sa ujala vedenia 3:0. Nakoniec prehrala Bieloruska aj tretí set a celý zápas senzačne prehrala 6:0, 5:7, 4:6.

Pokojne by sme to mohli nazvať jedným z najväčších zvratov v histórii ženského tenisu. Hatouková totiž dominovala nie len v sete, ale aj v celom zápase.

Ak by sme hľadali podobné obraty, napríklad v roku 1995 v treťom kole Roland Garros viedla Jana Novotná proti Chande Rubinovej v treťom sete 5:0 a 40:0, ale nakoniec prehrala.

Hatouková je 211. hráčkou sveta. V kariére bola najvyššie na 180. mieste. Vo štvorhre si zopárkrát zahrala so Slovenkou Terezou Mihalíkovou.

Napríklad spolu získali titul v Jeruzaleme 2019 na menšom ITF turnaji a rovnako spolu uspeli aj na ITF podujatí v tuniskom Monastire v roku 2020.

Bassolsová je na 263. priečke, čo je aj jej najvyššie rebríčkové postavenie v kariére.

Domov»Tenis»Vyhrala dva tituly so Slovenkou. Tenistka prehrala zápas, kde viedla 6:0, 5:0