Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Jana Juricová univerzitnou majsterkou USA

SITA|Publikované 28. júl 2011 o 12:44

Slovenská tenistka Jana Juricová sa stala univerzitnou majsterkou USA 2011 a zároveň si vyslúžila titul pre najlepšiu hráčku roka medzi "akademičkami".

BRATISLAVA.

Ocenenie si prevzala v rámci uvádzania Andreho Agassiho a Fern Kellmeyerovej do Medzinárodnej siene slávy v Newporte. Dvadsaťtriročná piešťanská rodáčka je študentkou štvrtého ročníka politickej ekonómie na Kalifornskej univerzite v Berkeley.

Bývalá fedcupová reprezentantka SR Juricová získala americký univerzitný primát na šampionáte NCAA (National College Athletic Association) v Stanforde aj pred zrakmi svojich rodičov. "Boli sme šťastní, že sme ju videli pri úspešnom ťažení," povedal hráčkin otec Ľubomír Jurica pre magazín Slovenského tenisového zväzu (STZ). Juricová si pripísala aj bronz vo štvorhre, v ktorej už má na konte jednu trofej takéhoto typu. Okrem toho už zvíťazila aj vo dvojhre v hale.

Zverenkyňa Amandy Augustusovej Juricová si v Newporte zapózovala s Pam Shriverovou, ale najmä slávnym americko-nemeckým manželským párom. "Od Janky máme referencie o tom, aký pekný zážitok mala zo slávnosti i stretnutia s Andrem Agassim a Steffi Grafovou. S nadšením hovorila, ako sa s oboma porozprávala o tenise," uviedol Ľ. Jurica.

Jana Juricová sa počas svojej krátkej kariéry na súťažiach pod hlavičkou Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) a Tenisovej asociácie žien (WTA) dostala na 253. pozíciu vo svetovom rebríčku. Naposledy hrala v septembri 2007 na turnaji ITF s dotáciou 25 000 USD v talianskom Lecce. V júli rovnakého roka uspela v Košiciach vo fedcupovej štvorhre po boku Janette Husárovej proti Srbkám.

Súvisiace články