Sobota, 19. júna, 2021Meniny má Alfréd

Ivaniševič nebude kandidovať na post nehrajúceho kapitána

TASR|3. jan 2006 o 12:45

Záhreb 3. januára (TASR) - Bývalý wimbledonský víťaz Goran Ivaniševič sa rozhodol odstúpiť z boja o post nehrajúceho kapitána chorvátskeho daviscupového ...

Záhreb 3. januára (TASR) - Bývalý wimbledonský víťaz Goran Ivaniševič sa rozhodol odstúpiť z boja o post nehrajúceho kapitána chorvátskeho daviscupového tímu.

Po víťazstve nad Slovenskom v decembrovom finále Davisovho pohára 34-ročný tenista vyhlásil, že chce byť novým kapitánom. Podľa médií mal Ivaniševič prevziať kormidlo od úspešného Nikiho Piliča už tento mesiac, aby sa v novej funkcii stihol adaptovať pred februárovým duelom 1. kola v Grazi proti Rakúsku. Chorvátsky tenista sa však pre tento rok boja o post kapitána vzdal.

"Stále som o tom premýšľal a rozprával som sa s ľuďmi, ktorých názor rešpektujem," povedal Ivaniševič. "Vyhrali sme Davis Cup a teraz sa stretneme s Rakúskom. Je to delikátna situácia. O tejto téme sa hovorí v jednom kuse a nechcem, aby to vyzeralo tak, že tlačím na pílu. Niki musí v roku 2006 viesť tím. Keď sa rozhodne odísť, som pripravený ho zastúpiť. Určite budem kapitánom, ale nie tento rok."

Väčšinu minulej sezóny Ivaniševič asistoval Piličovi pri vedení tímu. Víťaz Wimbledonu z roku 2001 sa iba pre finálový duel vrátil z tenisového dôchodku, no proti Slovensku napokon nenastúpil.

Ivaniševič, Pilič a funkcionári Chorvátskej tenisovej asociácie sa na stretnutí v polovici januára majú dohodnúť, kto napokon povedie tím v roku 2006.

Súvisiace články