Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Isner zahral 42 es, neprehral podanie, ale Nemec ho tretíkrát vyradil

Sklamaný John Isner opúšťa kurt. (Autor: SITA/AP)
SITA|Publikované 31. aug 2014 o 08:37

Tretí rok po sebe vypadol John Isner v treťom kole s Philippom Kohlschreiberom.

NEW YORK. Rovnako ako vlani bude osemfinále dvojhry mužov na US Open bez domácich tenistov.

Po Samovi Querreym, ktorý nestačil na svetovú jednotku Novaka Djokoviča, sa v sobotu so singlovou súťažou na záverečnom grandslamovom turnaji sezóny rozlúčil aj John Isner.

Trinástka turnaja nestačila na Nemca Philippa Kohlschreibera (22.) a podľahla 6:7 (4), 6:4, 6:7 (2), 6:7 (4).

Trikrát stop menom Kohlschreiber

V tenise sa občas stáva, že sa prehrá zápas bez jedinej straty podania.

Vyše dvojmetrový Isner v troch kolách neodovzdal súperom svoj servis ani raz, proti Kohlschreiberovi zahral 42 es a zahral dovedna 77 víťazných úderov.

Na víťazstvo a možnosť postaviť sa svetovej jednotke Djokovičovi mu to však nestačilo. Isner sa lúčil s US Open prehrou v 3. kole aj vlani a predvlani. Vo všetkých troch prípadoch prehral s Kohlschreiberom.

"Mal som šance zobrať súperovi podanie, ale nevyužil som ich. Pri niektorých úderoch som bol neskoro, najmä vtedy, keď som to najviac potreboval. Je to pre mňa osobne sklamanie, že som nepostúpil," povedal 29-ročný Isner.

Isner vstupoval do zápasu 3. kola s bilanciou 37 víťazných a 17 prehratých tajbrejkov v tejto sezóne, zatiaľ čo Kohlschreiber mal tajbrejkové skóre 9 - 11.

"Súper bol lepší. Ja som iba chcel byť tým lepším, ale na dvorci som to neukázal," zamyslel sa Isner.

Menil podanie a bol pokojný

"Zvyčajne sú tajbrejky proti dobre podávajúcim hráčom o zvýšenom strese, ale ja som sa snažil zostať pokojný. Menil som podania a snažil sa udržať si čo najlepšiu pozíciu vo výmenách. V rozhodujúcom treťom tajbrejku mi stačilo na minibrejk jedno víťazné obhodenie pri podaní súpera," cituje server ATP 30-ročného Kohlschreibera.

"Je to možno trochu šialené hrať v rovnakom kole proti tomu istému súperovi a stále uspieť. Z roka na rok je to čoraz viac aj o mojej mentálnej výhode, ale treba si uvedomiť, že tie zápasy nie sú jednoznačné záležitosti. Vždy to bolo tesné a hrali sa aj tajbrejky," dodal Nemec.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články