Štvrtok, 9. decembra, 2021Meniny má Izabela

Hviezdy bez MS. Guardian vedľa Ibrahimoviča postavil aj Hamšíka

Slovák v drese Neapola Marek Hamšík. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|20. nov 2013 o 15:35

Franck Ribéry s Cristianom Ronaldom uspeli so svojimi reprezentáciami v baráži o svetový šampionát. Viacero hviezd sa však do Brazílie nedostalo.

Po vypadnutí Švédska so Zlatanom Ibrahimovičom sa vo viacerých médiách objavili jedenástky najväčších hviezd, ktoré budú na šampionáte chýbať. Rešpektovaný britský denník The Guardian zaradil podobne ako český denník Sport medzi najväčšie hviezdy, ktoré si nezahrajú v Brazílii, aj Mareka Hamšíka.

Doma zostali aj Česko a Poľsko

Ocitol sa tak pri hráčoch ako Gareth Bale, Robert Lewandowski alebo Petr Čech. Guardianu chýba na majstrovstvách tiež šikovný rakúsky obranca David Alaba a obrancovia z Premier League Branislav Ivanovič a Daniel Agger.

Podobné mená sú aj v zostave na internetovej stránke českého denníka Sport. Isport.cz chýba na šampionáte Tomáš Rosický, či výborný arménsky záložník Henrich Mchitarjan z Borussie Dortmund.

V našej je Škrtel

Skoro podobnú jedenástku by sme zvolili aj my. Spomínané zostavy by sme doplnili o Martina Škrtela, ktorého by sme o niečo uprednostnili pred Aggerom a takisto o Srba Nemanju Matiča, ktorý začínal v Košiciach a momentálne je najlepšie hodnoteným hráčom portugalskej ligy.

skrtel_sita_600.jpg

Takto Martina Škrtela museli brániť Gréci.

FOTO: SITA

Hviezdy, ktoré budú chýbať na MS

The Guardian: Petr Čech (Chelsea) – Branislav Ivanovič (Chelsea), Daniel Agger (Liverpool), Lukasz Pisczek (Dortmund), David Alaba (Bayern Mníchov) – Christian Eriksen (Tottenham), Andrij Jarmolenko (Dinamo Kyjev), Marek Hamšík (Neapol), Gareth Bale (Real Madrid) – Robert Lewandowski (Dortmund), Zlatan Ibrahimovič (Paríž St. Germain)

Isport.cz: Petr Čech – Branislav Ivanovič, Daniel Agger, David Alaba – Henrich Mchitarjan (Dortmund), Tomáš Rosický (Arsenal), Gareth Bale, Marek Hamšík – Zlatan Ibrahimovič, Robert Lewandowski, Pierre-Emerick Aubameyang (Dortmund)

SME.sk: Petr Čech – Branislav Ivanovič, Martin Škrtel (Liverpool), David Alaba, Lukasz Pisczek – Henrich Mchitarjan, Marek Hamšík, Nemanja Matič (Benfica Lisabon), Gareth Bale – Robert Lewandowski, Zlatan Ibrahimovič

Súvisiace články