Hrbatý v semifinále turnaja v Los Angeles prehral s Gillesom Mullerom

TASR|31. júl 2005 o 08:53

Los Angeles 31. júla (TASR) - Slovenský tenista Dominik Hrbatý ako nasadená dvojka prehral v semifinále dvojhry na turnaji ATP Mercedes-Benz Open v americkom ...

Los Angeles 31. júla (TASR) - Slovenský tenista Dominik Hrbatý ako nasadená dvojka prehral v semifinále dvojhry na turnaji ATP Mercedes-Benz Open v americkom Los Angeles (dotácia 380.000 dolárov) s Luxemburčanom Gillesom Mullerom po boji v troch setoch 6:4, 6:7, 1:6. Súperom luxemburského tenistu vo finále bude legendárny Američan Andre Agassi, ktorý si ako nasadený hráč číslo jeden poradil s Juanom Ignaciom Chelom z Argentíny vo dvoch setoch 6:4, 6:2.

Zverenec trénera Tibora Tótha dokázal po prvý raz v tejto sezóne postúpiť na podujatí mužského profesionálneho okruhu medzi elitnú štvoricu, v boji o finále však nestačil na štvrťfinálového pokoriteľa víťaza minulotýždňového turnaja v Indianapolise Američana Robbyho Ginepriho. Slovenský daviscupový reprezentant bol v aktuálnej sezóne trikrát vo štvrťfinále, keď sa medzi elitnú osmičku dostal na úvodnom grandslamovom podujatí roka Australian Open v Melbourne i na turnajoch série Masters v Miami a Ríme.

výsledky:

dvojhra - semifinále:

Gilles Muller (Lux.) - Dominik HRBATÝ (2-SR) 4:6, 7:6 (4), 6:1, Andre Agassi (1-USA) - Juan Ignacio Chela (Arg.) 6:4, 6:2

Domov»Tenis»Hrbatý v semifinále turnaja v Los Angeles prehral s Gillesom Mullerom