Nedeľa, 5. decembra, 2021Meniny má Oto

Hráči Hannoveru dostali dve červené a to ani nefaulovali

Mame Diouf na archívnej snímke. (Autor: SITA/AP)
Karol Svozil|27. okt 2013 o 09:11

Hoffenheim odohral v bundeslige ďalší škandalózny zápas. Tentokrát nedostal fantómový gól, naopak, rozhodca dvakrát vylúčil súperovho hráča.

Najskôr videl v 12. minúte druhú žltú a zároveň červenú Mame Diouf, neskôr v 64. minúte dostal rovno červenú Marcelo. Obe červené dostal domáci tím v zápase 10. kola pred 45-tisíc divákmi nemeckej bundesligy Hannover - Hoffenheim (1:4).

Hráč Hannoveru Diouf videl prvú kartu v 11. minúte za protesty po premenenej jedenástke Hoffenheimu, druhú o chvíľu za nafilmovaný pád v šestnástke súpera.

Pri štvrtom góle Hoffenheimu do domácej siete zase protestoval Marcelo, že ho útočiaci Firmino fauloval. A rozhodca mu udelil rovno červenú. Azda mu zrátal filmovanie pri zákroku a následné protesty.

Nemecký Bild nazval zápas ďalším škandálom. Opäť v ňom hrá jednu z hlavných úloh klub z Hoffenheimu, ktorý pred týždňom rozhodca Felix Brych poškodil tým, že súperovi z Leverkusenu uznal rozhodujúci gól cez bočnú sieť. Hoffenheim preto podal protest a žiada opakovaný zápas.

Tentokrát sa rozhodca Tobias Stieler možno až príliš vehementne pustil do domáceho Hannoveru.

Druhú žltú za protesty útočníkovi Dioufovi možno nemusel dať. Na videu vidno, ako ho sprvoti ťahá obranca za dres, Diouf až potom rád padne na zem.

Pri druhej, rovno červenej karte, je zasa vidno, že obranca Marcelo súboj neustál preto, že sa pošmykol.

"Emócie musíme ovládať, nemal by som hodnotiť ani jednu jedenástkovú situáciu, takisto ani žltú a červenú kartu pre Mameho," povedal tréner Hannoveru Mirko Slomka.

V zápase rozhodca nariadil jeden pokutový kop, hostí ním v úvode zápasu dostal do vedenia 0:1 hosťujúci Bosniak Salihovič.

"Som šťastný, lebo sme v najťažších fázach ukázali stabilitu. Stálo nás to veľa nervov," povedal pre portál sportschau.de tréner Hoffenheimu Markus Gisdol.

hannoverhoffenheim_res.jpg

Tobias Stieler vyťahuje jednu z dvoch červených kariet pre domácich, hráči Hannoveru nie sú nadšení. Snímka www.sportschau.de

Súvisiace články