Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Housley ukončil bohatú hokejovú kariéru

Sportnet|19. jan 2004 o 00:00

Phil Housley, najproduktívnejší hokejista zámorskej NHL americkej národnosti, po neúspešných pokusoch podpísať zmluvu s niektorým z tímov NHL ukončil aktívnu kariéru.

Housley sa v lete vrátil do rodného St. Paul a chcel ukončiť svoju bohatú kariéru v Minnesote Wild. „Rešpektujem postoj Wild, ktorí neberú do tímu hráčov tesne pred koncom kariéry," povedal Housley. „Čím dlhšie som čakal, tým som mal menšiu chuť hrať a navyše tým viac som chcel byť s rodinou."

Tridsaťdeväťročný obranca, ktorý v roku 1982 priamo z univerzitného hokeja skočil do kolotoča NHL, po neúčasti na ZOH 1998 pomohol o štyri roky neskôr tímu USA k striebru na olympiáde v Salt Lake City.

„Bol to výborný hráč a stal sa priekopníkom americkej hokejovej histórie, keď priamo zo školy prešiel do NHL," zložil poklonu Housleymu výkonný riaditeľ Americkej hokejovej federácie Doug Palazzari.

Počas 21 sezón v NHL obliekal Housley dresy Buffala, Winnipegu, St. Louis, Calgary, New Jersey, Washingtonu, Chicaga a Toronta a v 1495 zápasoch základnej časti zaznamenal 1232 bodov (338+894). (tasr)

Súvisiace články