Nedeľa, 5. decembra, 2021Meniny má Oto

Hossa je tretím najlepším pravým krídlom súčasnosti

Marián Hossa (Autor: TASR/AP)
SITA|16. mar 2013 o 14:18

Kane dostal 62 bodov, Kovaľčuk 54 a Hossa 53.

NEW YORK. Slovenský hokejista v službách Chicaga Marián Hossa je podľa zámorských odborníkov tretím najlepším pravým krídelníkom súčasnosti v NHL.

Na čele rebríčka pravých krídelníkov, ktorý zverejnil web nhl.com, je ďalší hráč Blackhawks Patrick Kane, ktorého nasleduje Iľja Kovaľčuk.

Rebríček pre nhl.com zostavili na základe hlasovania desiatich popredných zámorských hokejových novinárov a televíznych osobností. Kane dostal 62 bodov, Kovaľčuk 54 a Hossa 53.

Trenčianskeho odchovanca Hossu zaradili na prvé miesto rebríčka traja odborníci, rovnaký počet prvých miest získali aj Kane a Kovaľčuk, u jedného zabodoval Jordan Eberle. U šiestich hlasujúcich bol Slovák vyššie ako víťazný Kane.

"Bolo to náročné, ale dal som ho vyššie ako Kanea, pretože je podľa mňa komplexnejším hráčom. Rád by som zdôraznil, že Kane prežíva skvelú sezónu a bral by som ho do tímu kedykoľvek, ale Hossa je lepší hráč vzhľadom na jeho silu a hru, rovnako účinnú v útočnom i obrannom pásme," vysvetlil pre nhl.com svoj výber jeden z hlasujúcich novinárov Dan Rosen.

Hlasovanie odborníkov na nhl.com o najlepšie pravé krídlo súčasnosti: 1. Patrick Kane 62 bodov (3 prvé miesta), 2. Iľja Kovaľčuk 54 (3), 3. Marián Hossa 53 (3), 4. James Neal 38, 5. Martin St. Louis 34, 6. Corey Perry 33.

Súvisiace články