Hossa dal dva góly, Budaj s čistým kontom

Marián Hossa
Marián Hossa (Autor: ap)
Sportnet|9. nov 2008 o 07:34

Útočník Detroitu Marián Hossa sa stal prvou hviezdou duelu Detroit - New Jersey. V nočných zápasoch NHL bodovali aj Kopecký a Zedník.

NEW YORK. Slovenský hokejista Marián Hossa bol ústrednou postavou Detroitu Red Wings v jednom z tucta zápasov zámorskej NHL v noci na nedeľu, keď dvoma gólmi prispel k víťazstvu obhajcu Stanleyho pohára nad New Jersey 3:1.

"Mali sme dosť dlhý oddych. Pri prvých striedaniach sme boli trochu strnulí, no potom sme sa rozbehli," poznamenal Hossa na margo päťdňovej zápasovej prestávky Wings. "Pri prvom góle som videl, ako sa puk odrazil k mantinelu, tak som vystrelil a čakal som, že ho niekto dorazí. Na prekvapenie skončil v bránke." Pri treťom góle Red Wings z hokejky Kirka Maltbyho asistoval aj ďalší slovenský útočník Tomáš Kopecký.

Richard Zedník vo farbách Floridy druhým gólom v sezóne otvoril skóre stretnutia na ľade Phoenixu. Panteri však napokon prehrali 1:4 a sériu bez víťazstva natiahli na šesť zápasov.

V bránke Colorada si Peter Budaj v súboji s Nashville (1:0) udržal čisté konto, keď zlikvidoval všetkých 26 pukov z hokejok hráčov súpera. Budaj zaznamenal šiesty shutout v kariére, naposledy sa tešil z čistého konta v marci 2007. "Na začiatku som mal zopár dobrých zásahov, čo ma upokojilo," povedal Budaj. "Boots odohral fantastický zápas. Predviedol ohromné zákroky," povedal obranca Avalanche Ruslan Salej. Jediný gól duelu dal Darcy Tucker, pre ktorého to bol 200. presný zásah v NHL. V druhej tretine sa mohol do streleckej listiny zapísať i Marek Svatoš, no jeho dorážka skončila iba na žŕdke Dana Ellisa.

Duel New York Islanders - Pittsburgh rozhodol až rozstrel, v ktorom dostal príležitosť i Miroslav Šatan. Najlepší strelec tučniakov síce v druhej sérii svoj nájazd nepremenil, no Pittsburgh si napokon po triumfe 4:3 odviezol oba body.

Roberto Luongo v bránke Vancouveru vychytal útočníkov Minnesoty (2:0) a po 29 úspešných zákrokoch zaznamenal tretí shutout za sebou, piaty v sezóne a 43. v kariére. Luongo neinkasoval už 201 minút a osem sekúnd a v stredu proti Coloradu môže prekonať klubový rekord - 212:12 minút bez gólu, ktorý utvoril v minulej sezóne.

výsledky:

DETROIT - NEW JERSEY 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Góly: 4. a 31. HOSSA, 45. Maltby (KOPECKÝ) - 25. Parise. Brankári: Osgood - Weekes. Diváci: 20.066.

PHOENIX - FLORIDA 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)

Góly: 31. Mueller, 38. a 57. Boedker, 46. Jokinen - 14. ZEDNÍK. Brankári: Bryzgalov - Vokoun. Diváci: 14.807.

BOSTON - BUFFALO 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)

Góly: 18. Wideman, 23. Kobasew, 28. Savard - 11. Connolly. Brankári: Fernandez - Miller. Diváci: 17.565.

COLORADO - NASHVILLE 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Gól: 36. Tucker. Brankári: BUDAJ - Ellis. Diváci: 18.007.

NEW YORK ISLANDERS - PITTSBURGH 3:4 po predĺžení a nájazdoch (1:0, 2:2, 0:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 17. Weight, 29. Jackman, 35. Hilbert - 23. a 57. Kennedy, 37. Staal, rozhodujúci nájazd Sýkora. Brankári: MacDonald - Sabourin. Diváci: 14.303.

PHILADELPHIA - TAMPA BAY 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)

Góly: 18. Briere - 28. Jokinen, 34. Prospal. Brankári: Biron - Smith. Diváci: 19.412.

TORONTO - MONTREAL 6:3 (1:0, 3:3, 2:0)

Góly: 9. a 32. Hagman, 22. Grabovski, 37. Antropov, 42. Kubina, 57. Ponikarovskij - 25. Lang, 30. Plekanec, 33. Koivu. Brankári: Toskala - Price. Diváci: 19.512.

WASHINGTON - NEW YORK RANGERS 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)

Góly: 10. Laich, 18. Poti, 60. Siomin - 47. Voros. Brankári: Johnson - Lundqvist. Diváci: 17.948.

COLUMBUS - CALGARY 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Góly: 5. Chimera, 23. Brassard, 49. Malhotra - 22. Iginla. Brankári: S. Mason - McElhinney. Diváci: 14.088.

LOS ANGELES - ST. LOUIS 5:3 (1:0, 2:0, 2:3)

Góly: 4. Kopitar, 28. Frolov, 39. Preissing, 52. Doughty, 59. Brown - 42. McDonald, 54. Berglund, 59. Boyes. Brankári: Ersberg - Legace (59. C. Mason). Diváci: 17.182.

VANCOUVER - MINNESOTA 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Góly: 14. Salo, 58. D. Sedin. Brankári: Luongo - Bäckström. Diváci: 18.630.

SAN JOSE - DALLAS 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Góly: 8. Boyle, 60. Marleau - 44. Eriksson. Brankári: Boucher - Turco. Diváci: 17.496.