Šimon Nemec.
Šimon Nemec. (Autor: X / New Jersey Devils)
Oh my Hockey|20. jan 2024 o 06:17

Proti Columbusu asistoval na vyrovnávajúci gól.

NEW YORK. Šimon Nemec asistoval v druhom zápase v rade. Na začiatku druhej tretiny proti Columbusu sa aktívne zapojil do útoku, získal puk a posunul ho na obranného kolegu Johna Marina. Ten vystrelil švihom do ľavého horného rohu bránu a vyrovnával na 1:1.

Jeho zásah odštartoval štvorgólovú kanonádu "diablov" v druhej tretine. New Jersey tak po prehre s Montrealom zdolali Columbus na ich ľade 4:1.

Nemec strávil na ľade bez jednej sekundy 21 minút. Zaznamenal jednu strelu a plusový bod.

Rodák z Liptovského Mikuláša odohral 22 zápasov a na konte má už desať bodov, čo ho radí na štvrté miesto produktivity Slovákov v tejto sezóne za Slafkovského s Tatarom a Pospíšilom.

+14

Zaujal aj ďalší obranca - nováčik. Brock Faber zaznamenal pri výhre Minnesoty na ľade Floridy 6:4 tri body - všetky v početnej výhode.

Wild mali veľmi dobré presilovky, využili až päť z nich.

V tom istom zápase bol viditeľný aj zadák domácich Aaron Ekblad, ktorý bol so štyrmi bodmi najproduktívnejší hráč celej noci. Strelil gól a na tri nahral. Bol teda pri každom presnom zásahu "panterov".

Darilo sa Caroline, ktorá zvíťazila 4:2 nad Detroitom a Chicagu, ktoré aj bez Bedarda zdolalo New York Islanders tesne 4:3 po predĺžení.

NHL - základná časť - 20. január:

Carolina - Detroit 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Góly: 4. Martinook (Burns, J. Staal), 37. Nečas (Bunting, Orlov), 51. Svečnikov (Bunting, S. Aho II), 59. S. Aho II (Nečas, Svečnikov) – 3. Kostin (Veleno, Sprong), 40. Compher (Larkin, Gostisbehere)

Columbus - New Jersey 1:4 (1:0, 0:4, 0:0)

Góly: 5. Sillinger (Činachov, J. Gaudreau) – 21. Marino (Nemec), 29. Holtz (Foote, Willman), 34. Hischier, 35. Bastian (Bahl)

/Šimon Nemec (New Jersey) si pripísal asistenciu, strelu na bránu a plusový bod, odohral 20 minút a 59 sekúnd/

Florida - Minnesota 4:6 (0:1, 2:3, 2:2)

Góly: 21. Ekblad (M. Tkachuk, Verhaeghe), 39. Luostarinen (Lundell, Ekblad), 49. Lundell (Ekblad, Reinhart), 49. Forsling (Ekblad) – 3. Kaprizov (Boldy, Faber), 24. Hartman (Goligoski, Maroon), 28. Eriksson Ek (Faber, Boldy), 31. Zuccarello (Eriksson Ek, Kaprizov), 41. Kaprizov (Zuccarello, Faber), 60. Hartman

Chicago - NY Islanders 4:3pp (0:1, 2:0, 1:2 - 1:0)

Góly: 39. Katchouk (Sanford, Re. Johnson), 40. Joe. Anderson (Blackwell, Dickinson), 46. Dickinson (Joe. Anderson, S. Jones), 61. S. Jones (Katchouk, Dickinson) – 7. Nelson (Fasching, Palmieri), 47. Horvat (Barzal, Dobson), 53. Palmieri (Dobson, Romanov)