Juraj Slafkovský.
Juraj Slafkovský. (Autor: REUTERS)
TASR, Oh my Hockey|25. mar 2024 o 06:25

Nemec bodoval, Fehérváry siahal na osobný rekord.

NEW YORK. Druhá sezóna Juraja Slafkovského v zámorskej NHL vojde do dejín Montrealu Canadiens už druhým rekordom. Nedávno mal najdlhšiu bodovú sériu tínedžera, teraz vyrovnal aj sezónne maximum.

S 39 bodmi v ročníku sa stal najproduktívnejším tínedžerom v dejinách klubu v rámci jednej sezóny. Vyrovnal doterajšie prvenstvo Maria Tremblaya.

Bodoval pri výhre 5:1 proti Seattlu. Z hĺbky vlastného pásma rozohral puk na Harrisa, ktorý ho posunul strelcovi Suzukimu.

Najmladší Slovák v NHL strávil na ľade 17 minút a 45 sekúnd so ziskom asistencie a plusky, vystrelil na bránku, zablokoval dve strely a odsedel si dve trestné minúty.

Obranca Kaiden Guhle odohral svoj bodovo najlepší zápas v sezóne, keď už v prvej tretine dosiahol bilanciu gól a dve asistencie: "Bol to jeden z tých zápasov, v ktorom nám išlo všetko. Aj v predošlých zápasoch sme cítili, že sme hrali dobre, no prehrali sme."

Seattle Kraken prehrali ôsmy zápas za sebou.

"Hokej musíte hrať s odhodlaním, so srdcom, jeden za druhého, no to teraz nerobíme. To ma sklamalo najviac. Musíme to zmeniť," skritizoval svojich zverencov tréner Dave Hakstol.

Za Seattle nastúpil aj Tomáš Tatar. Odohral 13 minút a 43 sekúnd, zaknihoval mínusový bod a tri strely na bránku.

Martin Fehérváry siahal v dueli Washingtonu a Winnipegu na vlastné maximum. Odohral najtvrdší zápas od októbra 2022, porozdával až deväť bodyčekov.

Jeho Caps zvíťazili na domácom ľade 3:0. Brankár Lindgren pochytal všetkých 27 striel, dva góly strelil Ovečkin. Fehérváry si pripísal aj plusku a tri bloky.

Druhým bodujúcim Slovákom bol obranca Šimon Nemec. Pri výhre 4:0 nad New Yorkom Islanders asistoval.

Jeho prihrávka bola klinicky presná. Svojmu spoluhráčovi Alexandrovi Holtzovi oslávil jubileum, odohral 100. zápas v súťaži.

Na ľade strávil 14 minút a 51 sekúnd, pripísal si dva plusové body, strelecký pokus, blok a menší trest.

Hokejisti Tampy Bay bodoval v siedmom stretnutí po sebe, keď na ľade Anaheimu triumfoval 3:2 po predĺžení. Víťazný gól strelil po úniku Anthony Cirelli.

Erik Černák nastúpil v prvej obrannej dvojici hostí s Darrenom Radyshom. Do kanadského bodovania sa nezapísal, no s časom 21:57 bol najvyťaženejší obranca Lightning.

Nebodoval ani jeho spoluhráč Nikita Kučerov, ktorý je naďalej najproduktívnejší hráč súťaže.

Do kanadského bodovania sa nezapísal prvýkrát po 13 zápasoch, resp. od 20. februára.

Nebodoval Martin Pospíšil, ktorého Calgary podľahlo na domácom ľade Buffalu 1:4. Slovenský útočník figuroval v prvej formácii Flames, odohral 14:10 min.

Calgary prehralo tretí zápas po sebe. Sabres víťazstvom zakončili päťzápasový trip po klziskách súperov, počas ktorého získali druhé víťazstvo.

Triumfom v Calgary si napravili chuť po prehre 3:8 na ľade Edmontonu v zápase, v ktorom bol takisto po druhej tretine nerozhodný stav (3:3).

"Vtedy sme si to nechali ujsť a súper nám odskočil. V podobnej situácii sme boli dnes večer a vnímali sme to ako vhodnú príležitosť reagovať a napraviť chyby, ktoré sme spravili v minulom zápase. Bol to náročný výlet, čelili sme kvalitným tímom," poznamenal útočník Buffala Tage Thompson.

Flames prehrali dva zápasy počas uplynulého víkendu, pred Buffalom nestačili ani na domáci Vancouver, ktorému podľahli 2:4.

"Som sklamaný z týchto dvoch viac než kedykoľvek predtým, pretože to mali byť naše víťazné zápasy. Nenašli sme však spôsob, ako to dosiahnuť," povedal tréner Ryan Huska.

NHL - základná časť - 25. marec:

Washington - Winnipeg 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)

Góly: 42. Carlson (Pacioretty, Oshie), 44. Ovečkin (McMichael), 53. Ovečkin (Strome, Oshie)

Brankári: Lindgren 27/27 - Hellebuyck 16/19

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 19 minút a 45 sekúnd, zaznamenal plusku, deväť bodyčekov a tri bloky/

Colorado - Pittsburgh 5:4 pp (0:2, 2:2, 2:0 - 1:0)

Góly: 37. Walker (Colton, Wood), 40. Trenin (Duhaime), 44. Drouin (MacKinnon, Toews), 56. MacKinnon (Drouin, Toews), 61. Drouin (Makar, MacKinnon) - 8. Puljujarvi (Smith, Crosby), 16. Rust (Crosby), 34. Crosby (Puustinen), 36. Joseph (Crosby, Letang)

Brankári: Georgijev 30/34 - Nedeljkovic 21/25, Jarry 4/5

NY Islanders - New Jersey 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)

Góly: 21. Meier (J. Hughes, L. Hughes), 23. J. Hughes (Meier, Bratt), 27. Holtz (Nemec), 56. Tierney (Haula, Bahl)

Brankári: Sorokin 26/29 - Kähkönen 36/36

/Šimon Nemec (New Jersey) odohral 14 minút a 51 sekúnd, pripísal si asistenciu, dva plusové body, strelecký pokus, blok a menší trest/

Carolina - Toronto 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)

Góly: 2. Skjei (J. Staal, Martinook), 14. S. Aho II (Guentzel, Burns) – 49. N. Robertson (Matthews)

Brankári: Andersen 32/33 - Woll 41/43

Ottawa - Edmonton 5:3 (1:1, 2:2, 2:0)

Góly: 6. Chychrun (Batherson, Stützle), 25. Stützle (M. Joseph), 37. Batherson (B. Tkachuk, Stützle), 57. Chychrun (Batherson, B. Tkachuk), 60. Kelly (Giroux) – 4. Henrique (Ekholm, Bouchard), 22. Draisaitl (Bouchard, McDavid), 24. Hyman (McDavid, Bouchard)

Brankári: Korpisalo 33/36 - Pickard 11/15

Philadelphia - Florida 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Góly: 53. Brink (Poehling, Zamula) – 11. Reinhart (Lundell, Montour), 21. Tarasenko (Reinhart, Montour), 45. Verhaeghe (Bennett, Montour), 59. Reinhart (Luostarinen)

Brankári: Sandström 11/14 - Stolarz 32/33

Arizona - Dallas 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)

Góly: 19. Keller (Kesselring, Kerfoot), 48. Bjugstad (Crouse, L. Cooley) – 5. Benn (W. Johnston), 23. Seguin (R. Suter, Duchene), 55. Heiskanen (Seguin, Duchene), 59. Duchene (Seguin)

Brankári: Ingram 31/34 - Oettinger 26/28

Anaheim - Tampa Bay 2:3pp (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)

Góly: 14. R. Johnston (Silfverberg, Meyers), 43. Mintjukov (Max Jones, Leason) – 28. Duclair (Perbix), 37. Glendening (Watson, Jeannot), 61. Cirelli (Hagel)

Brankári: Dostál 24/27 - Johansson 30/32

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 21 minút a 57 sekúnd, zaznamenal dva strelecké pokusy, tri bodyčeky a dva bloky/

Calgary - Buffalo 1:4 (0:1, 1:0, 0:3)

Góly: 31. Huberdeau (Šarangovič, Miromanov) – 5. Krebs (Rousek), 52. Peterka (T. Thompson, Tuch), 60. T. Thompson, 60. Clifton (Luukkonen)

Brankári: Wolf 25/27 - Luukkonen 32/33

/Martin Pospíšil (Calgary) odohral 14 minút a 10 sekúnd, dvakrát vystrelil a pridal bodyček/

Seattle - Montreal 1:5 (0:4, 1:1, 0:0)

Góly: 21. Eberle (Borgen, Oleksiak) – 5. Guhle (Suzuki, Caufield), 7. Newhook (Guhle, Pezzetta), 18. Suzuki (Harris, Slafkovský), 18. Newhook (Gallagher, Guhle), 34. Matheson

Brankári: Grubauer 2/6, Daccord 10/11 - Primeau 36/37

/Tomáš Tatar (Seattle) odohral 13 minút a 43 sekúnd, zaknihoval mínusový bod a tri strely na bránku/

/Juraj Slafkovský (Montreal) odohral 17 minút a 45 sekúnd so ziskom asistencie a plusky, vystrelil na bránku, zablokoval dve strely a odsedel si dve trestné minúty/

Tabuľky NHL

Východná konferencia:

Západná konferencia:

Domov»Hokej»NHL»VIDEO: Slafkovský sa stal rekordérom. Vyrovnal ďalšie historické prvenstvo Montrealu