Mesačne dajú na platy o 15-tisíc viac. Spišiaci chcú do tímu priviesť aj Rusa

Generálny manažér HK Spišská Nová Ves Richard Rapáč (vľavo).

Mesačne dajú na platy o 15-tisíc viac. Spišiaci chcú do tímu priviesť aj Rusa

Generálny manažér HK Spišská Nová Ves Richard Rapáč (vľavo). (Autor: TASR)
Generálny manažér HK Spišská Nová Ves Richard Rapáč (vľavo).
Generálny manažér HK Spišská Nová Ves Richard Rapáč (vľavo). (Autor: TASR)
Patrik Fotta|30. jún 2022 o 15:40

Mesačne dajú na výplaty o 15-tisíc viac.

Nováčik hokejovej extraligy zo Spišskej Novej Vsi bude v nasledujúcej sezóne pracovať s o 30 percent vyšším rozpočtom.

"Minulý rok sme mali mesačne na výplaty hráčov okolo 40-tisíc eur. Teraz to bude 55-tisíc," povedal v rozhovore pre Sportnet generálny manažér klubu RICHARD RAPÁČ.

Šéf spišiakov sa otvorene vyjadril aj k téme ruských hokejistov pôsobiacich na Slovensku, stavbe kádra či ambíciách do novej sezóny.

Pred vašou prvou sezónou v extralige ste vraveli, že skladáte miliónový rozpočet, čo je vzhľadom na váš región mimoriadne náročné. Aký rozpočet sa vám podarilo vyskladať do nasledujúcej sezóny?

Všetci sponzori, ktorí s nami minulý rok spolupracovali, s nami predĺžili zmluvy. K nim pribudlo ďalších 11 nových partnerov a jeden veľký, o ktorom ale nechcem hovoriť, pokiaľ to nie je oficiálne.

Minulú sezónu sme pracovali s rozpočtom 40-tisíc eur na výplaty hráčov na mesiac. Teraz to bude 55-tisíc eur. Mesačne nám teda rozpočet stúpol o 15-tisíc eur.

Čo sa v rozhovore dozviete

  • Od čoho závisí príchod ruského hokejistu na Spiš, s ktorým sú v kontakte?
  • Prečo nemajú problém s tým, aby u nich Rus pôsobil?
  • Je český tréner drahší ako slovenský?
  • Ktorý podpis hráča bol pre neho najdôležitejší?
  • Ako lákajú do tímu legionárov, na ktorých nemajú toľko financií ako iné kluby?

Do akej miery vám pomohol predaj permanentiek?

Od fanúšikov cítime obrovskú podporu. Sú pre nás hnacím motorom. Ohromne nás prekvapili záujmom o permanentky. Vážime si to o to viac, že na východe je situácia z finančného hľadiska úplne odlišná ako na západe či strede Slovenska. Napriek tomu máme predaných o sto percent viac permanentiek ako vlani o tomto čase. Momentálne sme na čísle vyše 300 predaných permanentiek.

Na sociálnych sieťach zaujal fanúšikov aj ich dizajn. Polovicu tvorí hlava rysa a druhú tvár jedného zo štyroch hráčov. Kto dizajn vymyslel?

Prišiel s tým náš grafik, ktorý s nami spolupracuje odkedy som sa vrátil do klubu. Je veľmi šikovný a sme radi, že sa zapáčil verejnosti. Sú to práve takéto moderné myšlienky, ktorými sa chceme prezentovať. Asi to nebol hlavný dôvod, pre ktorý sa ľudia rozhodli k ich kúpe, ale bolo to veľké plus. Nemá to nikto iný na Slovensku.

V minulej sezóne vám chýbal jeden bod na najlepšiu šestku, ktorá postupovala priamo do štvrťfinále. Aké budú vaše ambície po navýšení rozpočtu v ďalšej sezóne?

Šport býva vrtkavý. Ja som ešte ako hráč Popradu zažil sezónu, keď som bol presvedčený o tom, že budeme majstri a napokon sme vypadli v prvom kole play off s Trenčínom. Verím, že sme mužstvo poskladali vyvážene. Štvrťfinále je pre nás jasný cieľ. Ak by sa to nepodarilo, bolo by to pre mňa osobne veľkým sklamaním.

Veľmi diskutovanou témou v súčasnosti je vzhľadom na vojnu na Ukrajine pôsobenie slovenských hokejistov v Rusku a naopak Rusov na Slovensku. Minimálne Prešov a Liptovský Mikuláš budú mať vo svojich kádroch ruských hokejistov. Ako to vnímate?

Dočítajte tento článok
s predplatným sportnet.sk

Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.

Máte už konto alebo predplatné? Prihláste sa

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu: